Shounen
6 października 2020 (13:50)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset sześćdziesiąty trzeci wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja z tylnej okładki piątego tomu reedycji Dr. Slumpa w wersji kanzenban, który ukazał się 9 grudnia 2006 roku.


Na okładce piątego tomu mangaka zamieścił doktora Amihsirota (jap. Dr. Mashirito). Postać wzorowana była na redaktorze Toriyamy, Kazuhiko Torishimie, a autorzy wpisu przytaczają wypowiedź mangaki na jej temat:

Wymyśliłem dla Jurasa rywala w postaci innego doktorka, ale został uznany za nieprzekonujący i odrzucony. No więc przerobiłem go na osobę, która go z takim przekonaniem odrzuciła, a że nie było już czasu na zmiany, to poszło do druku.

Postać po raz pierwszy pojawia się w 67 rozdziale, który znajdziemy w 11 tomie polskiego wydania.

Edycja kanzenban Dr. Slumpa składa się z 15 tomów, które wydawane były w większym formacie i zawierają kolorowe strony, takie jak oryginalnie ukazywały się w magazynie Weekly Shōnen Jump. Na potrzeby okładek wydania mangaka wykonał nowe rysunki.

Ilustracje z poprzednich tomów prezentowano wcześniej we wpisach 590 (tom 1), 602 (tom 2), 623 (tom 3) oraz 649 (tom 4).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (2)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker