Shounen
6 listopada 2020 (10:38)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset osiemdziesiąty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z drugiego tomu zbioru krótkich historii mangaki Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w marcu 1988 roku, przedstawiający czwartą ze stron dodatkowych z serii "Jak zostałem mangaką".


W czwartym odcinku autor opowiada o czasach, gdy rozpoczął naukę w szkole średniej.

Ponieważ lubiłem rysować, poszedłem do technikum o profilu projektowanie. Uwielbiałem rysować tak samo jak wcześniej, ale jeszcze bardziej lubiłem się bawić. Gdy wracałem ze szkoły, zatrzymywałem się w sklepach z zabawkami, ramenem, w domach towarowych albo szedłem na kręgle czy bilard. W każdym razie nigdy nie wracałem prosto do domu. Komiksów w tamtym czasie prawie nie czytałem, ale od czasu do czasu je rysowałem. Gdy zbliżał się koniec szkoły, trzeba było wybrać pomiędzy studiami a pracą. Chociaż rodzice byli temu przeciwni, bez wahania wybrałem pracę. Miałem dość zakuwania, a byłem pewien, że z rysowaniem sobie poradzę w praktyce. Takim bezczelnym gnojkiem byłem.

Do historyjek z serii odwoływano się wcześniej we wpisach 624 (pierwsza), 644 (druga) oraz 672 (trzecia).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker