Shounen
27 listopada 2020 (9:53)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset dziewięćdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to plakat dołączany do wydania specjalnego V Jumpa zatytułowanego Dragon Quest VIII: Sora to Umi to Daichi to Norowareshi Himegimi – Daibōken Super Guidebook, które ukazało się 11 listopada 2004 roku.


Autorzy wpisu przypominają, że równo 16 lat temu wyszła ósma część gry z serii Dragon Quest (ang. Journey of the Cursed King). Ilustracja przedstawia na pierwszym planie dzierżącego miecz głównego bohatera gry oraz złowieszczo wyglądającego wroga imieniem Dhoulmagus.

Do Dragon Quest VIII nawiązywano także we wpisach 216 oraz 457.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker