Shounen
8 grudnia 2020 (10:00)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemset piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek wykonany na potrzeby okładki reedycji gry Dragon Quest III: Soshite Densetsu e... (ang. The Seeds of Salvation) na konsolę Game Boy Color, która ukazała się 8 grudnia 2000 roku, a więc równo 20 lat temu.


Ilustracja przedstawia głównego bohatera gry i jego towarzyszy w stylu super deformed, podróżujących na grzbiecie nieśmiertelnego ptaka imieniem Ramia. Autorzy wpisu zauważają, że to pierwszy raz, gdy mangaka narysował tego ptaka na ilustracji.

Gra Dragon Quest III oryginalnie ukazała się 10 lutego 1988 roku na konsolę Famicom (NES). W późniejszym czasie doczekała się edycji na nowsze konsole, z czego ostatnio na Nintendo Switch w ubiegłym roku.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker