Shounen
26 kwietnia 2018 (15:21)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemdziesiąty drugi wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem są to szkice różnych wariantów loga serii Dragon Ball Z, która wystartowała 26 kwietnia 1989, a więc równo 29 lat temu.


O pochodzeniu nazwy była mowa w przewodniku po serii anime pt. Son Gokū Densetsu:

Chodzi pogłoska, że dodałeś do tytułu "Z" ze względu na suplement energetyczny, który miał tę literę w nazwie.

Toriyama: To nie tak. (śmiech) "Z" to ostatnia litera alfabetu, prawda? W tamtym czasie chciałem już zakończyć mangę (śmiech), dlatego dodałem do nazwy "Z", by przekazać, że "to już koniec!". Nie pamiętam nic związanego z suplementem energetycznym. Pogłoski potrafią być dziwaczne. (śmiech)

Nakatsuru: Wyobrażałeś sobie coś jeszcze oprócz "Z"?

Toriyama: Raczej nie. Na początku myślałem sobie: "oni tak naprawdę nie potrzebują zmieniać tytułu", ale ludzie z produkcji nalegali, tłumacząc, że chcą odświeżyć serię. Pomyślałem, że "tak powinno być dobrze".

Z kolei w ostatnim z serii databooków Daizenshū zdradzono część innych nazw, które brano w tamtym czasie pod uwagę, mianowicie: "Dragon Ball: Wielka przygoda Gohana", "Nowy Dragon Ball", "Dragon Ball 2", "Dragon Ball: Wonder Boy" czy też "Dragon Ball '90".

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker