Shounen
1 maja 2018 (14:22)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemdziesiąty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to pocztówka dla członków oficjalnego fanklubu mangaki (Toriyama Akira Hozonkai) z maja 1987 roku.

Ostatnio jestem zbyt zajęty, by pozostawać w kontakcie. Co u mnie?
Pracuję, chodzę na zakupy, opiekuję się Sasuke, zajmuję się kotem, wyprowadzam psa i dbam o ptaki. Każdego dnia mam dużo więcej zajęć niż wcześniej.

Sasuke to imię widocznego na rysunku syna Toriyamy. Mangaka wspomniał o nim 26 maja 1987 w Weekly Shōnen Jumpie (#26/1987) przy okazji premiery 126 rozdziału DB:

Ostatnio dużo zajmuję się moim synkiem Sasuke, przez co kot Koge stał się zazdrosny i nie wiem, co robić.

Wczoraj wpis na stronie się nie pojawił z powodu Dnia Shōwa i prawdopodobnie nie pojawi się również 3 maja (Dzień Konstytucji) oraz 4 maja (Dzień Zieleni). Ten specyficzny okres nazywa się w Japonii Złotym Tygodniem, a kończy się Dniem Dziecka 5 maja.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker