Shounen
15 maja 2018 (13:07)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemdziesiąty pierwszy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to okładka płyty pt. Nobunaga Kōkyōkyoku ("Symfonia Nobunagi") z lipca 2005 roku.


Płyta, zawierająca muzykę symfoniczną, została wydana na 15-lecie Kiyosu-chō Kankō Kyōkai, czyli organizacji turystycznej z miasta Kiyosu w prefekturze Aichi. Na okładce znajduje się rysunek jednej z najważniejszych postaci w historii Japonii, sioguna Ody Nobunagi. Nie ma tu przypadku, albowiem to od przejęcia zamku w Kiyosu wielki przywódca rozpoczął swoją kampanię mającą na celu zjednoczenie Japonii.

Kiyosu to również miejsce zamieszkania Toriyamy. Jak zauważają autorzy wpisu, choć postać przywódcy została narysowana w stylu humorystycznym, to jednocześnie emanuje majestatem.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker