Shounen
4 czerwca 2018 (13:14)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziewięćdziesiąty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem są to strony z wydanego 8 kwietnia 1988 roku dwunastego tomu Dragon Balla, przedstawiające listy od czytelników mangi i odpowiedzi mangaki.


Wybrane listy i odpowiedzi Toriyamy zamieszczano w tomach od pierwszego do dwunastego, a więc w latach 1985-1988, a dotyczyły spraw przeróżnych. Na załączonych stronach fani pytali o umiejscawianie akcji na wsi czy godzenie pracy rysownika z opieką nad dzieckiem. Dziękowali za świetną historię, jak również prosili, by manga trwała nawet po pokonaniu Piccolo choć przez trzy lata – w tym czasie czytelnik miał zdobyć pracę w Shueishy i zostać redaktorem mangaki – na co Toriyama odpowiedział, że choć pojawiają się plotki o zbliżającym się końcu mangi, on planuje kontynuować ją jeszcze przez dłuższy czas.

Autorzy wpisu przytaczają z kolei urywek z wypowiedzi autora z jedenastego tomu – do chłopca, który robił pompki i przysiady, aby móc wykonać Kamehamehę: Wyćwiczone ciało na pewno nie pójdzie na marne. W polskim wydaniu mangi owych stron niestety zabrakło.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker