Shounen
18 marca 2022 (10:53)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziewięćset pięćdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to "Najlepszy pod słońcem poradnik komiksowy" z Weekly Shōnen Jumpa wydanego 13 marca 1990 roku (#15/1990).


Jest to kontynuacja poradnika z poprzedniego numeru, który prezentowano wcześniej w 856 wpisie niniejszego cyklu. Komiks został wykonany na potrzeby Hop☆Step Shō (Nagrody Hop☆Step), projektu rekrutacji nowych mangaków, do którego zaproszono Toriyamę w charakterze sędziego.

Mangaka opisuje w nim na przykładzie Dragon Balla, jak stworzyć postać do swojego komiksu. Mangaka radzi: "warto zastanowić się nad osobowością, która pasuje do wyglądu postaci, a następnie rozwinąć to w historię", po czym dodaje "gdyby to jednak było łatwe, to nie byłaby to taka ciężka robota...".

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych obecnie co dwa dni od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker