Shounen
12 października 2023 (20:54)
Na trwającym właśnie nowojorskim konwencie Comic Con zapowiedziano nową serię z okazji 40-lecia świata Smoczych Kul – jej tytuł to Dragon Ball Daima, a premiera jesienią 2024 roku.

Za historię i projekty postaci ponownie odpowiada autor oryginalnej mangi DB, Akira Toriyama. To on również wymyślił tytuł serii.

Udostępniono teaser nowej serii oraz komentarz Akiry Toriyamy (pod filmem).


Cześć, tu Akira Toriyama. Obecnie pracuję nad nowym Dragon Ballem. Jego tytuł brzmi Dragon Ball Daima. "Daima" to wymyślony termin, który w języku japońskim brzmiałby "大魔", a w angielskim byłoby to coś w rodzaju "evil" (zło).

W wyniku spisku Goku i reszta stają się mali. Aby to naprawić, wyruszają do nowego świata! To wielka, pełna akcji przygoda w nieznanym i tajemniczym świecie. Ponieważ Goku musi nadrobić swoje drobne rozmiary, w walce wykorzystuje swojego Nyoibō (Długokrótka), którego już dawno nie widziano.

Wymyśliłem fabułę oraz stworzyłem wiele projektów. Włożyłem w to o wiele więcej pracy niż zwykle! Sprawy rozwiną się w kierunku przybliżającym tajemnice świata Dragon Balla. Mam nadzieję, że spodobają się Wam te inne niż zazwyczaj urocze i potężne bitwy!!

W istocie tytułowe "daima" to nie tyle po prostu "zło", co określenie mające związek z demonami (jak termin "daimaō" używany przez Piccolo).
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker