Cienie północy
Katz
12 czerwca 2017 (12:57)
Firma Bandai Namco ogłosiła nową grę o Smoczych Kulach – Dragon Ball FighterZ. Potwierdziły się zatem ciche spekulacje na temat tego, że firma da odpocząć serii Xenoverse i zapowie całkowicie nową grę. Będzie to klasyczna bijatyka w technologii 2,5D, oferująca walki 3vs3.

Gra miała zostać zapowiedziana na targach E3, ale jak to w takich przypadkach bywa, o istnieniu tego tytułu mogliśmy dowiedzieć się już w piątek, kiedy nastąpił wyciek i przedwczesny komunikat prasowy ze strony firmy. Stosowny komentarz wygłosił producent Bandai Namco Hiroki Tomoko:

Gra przekształciła się w "bijatykę 2,5D" łączącą animację 2D z techniką 3D. W ostatnich latach powstało wiele dragonballowych gier, gdzie mogliście się poruszać w pełnym 3D, a powodem tego, że wybraliśmy akurat 2,5D, jest to, że niektóre rzeczy da się przedstawić tylko w ten sposób. Na pierwszy rzut oka wygląda to na animację 2D, ale wykonana została w 3D, przez co kamera może poruszać się pod różnymi kątami, umożliwiając szerszy zakres ekspresji i wprowadzenie wielu unikatowych efektów, które niemożliwe są w samym 2D czy 3D. Jestem pewien, że gracze będą w stanie doświadczyć dragonballowych walk niczym żywcem wyjętych z anime.

Pracę nad grą powierzono studiu Arc System Works, znanemu głównie z serii Guilty Gear, która pracowała już w przeszłości przy grach o Goku i spółce, m.in. Dragon Ball Z: Extreme Butoden (3DS) czy dwie części Dragon Ball Z: Supersonic Warriors (GBA).


Dzisiejszej nocy podczas konferencji Microsoftu na odbywających się w Los Angeles targach E3 pokazano pierwszy gameplay-trailer produkcji. Zobaczyć na nim można, jak prezentuje się gra. Oprócz zawartości z serii Z pokazano Freezę w złotej formie, co może sugerować, że zawartość z aktualnie emitowanej serii Dragon Ball Super także się pojawi, choć na ten moment nie wiadomo w jakiej ilości.

Premierę Dragon Ball FighterZ niejednoznacznie wyznaczono na początek 2018 roku, a platformami docelowymi są konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także PC (Steam). Na tę ostatnią to już trzecia gra po dwóch częściach Xenoverse.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker