Shounen
28 kwietnia 2015 (13:33)
Toei wydało właśnie informację prasową, z której wynika jedno – po 18 latach powstaje kolejna całkowicie nowa seria w uniwersum Dragon Balla!

Jej tytuł to Dragon Ball Super (ドラゴンボール超(スーパー) Doragon Bōru Chō (Sūpā)).

Będzie powstawała pod okiem Akiry Toriyamy i na antenę trafi już w lipcu 2015. Odcinki będą emitowane co niedziela w porannym bloku stacji Fuji TV o godzinie 9:00, a więc w miejscu obecnego Dragon Ball Kai.

Jeśli chodzi o fabułę, zdradzono tylko tyle, że anime będzie przedstawiać wydarzenia mające miejsce po zaciętej walce Goku z Majin Buu, kiedy na Ziemię powrócił pokój.


"Od dzieciństwa uwielbiam Dragon Balla, więc branie udziału w tym projekcie bardzo mnie ekscytuje", powiedział Osamu Nozaki, producent Fuji TV. "Pan Toriyama opracował fabułę, która nie tylko będzie spełnieniem marzeń milionów fanów, ale powinna też przyciągnąć nowych".

"Kiedy zacząłem pracę w Toei, jednym z moich pierwszych zadań była praca przy produkcji Dragon Ball Z", powiedział Atsushi Kido, producent Toei Animation. "Mimo że tylko przez krótki okres byłem częścią tej serii, pozostawiło to we mnie niezatarte wspomnienia. Staramy się wspierać tę wspaniałą markę poprzez dostarczenie widzom nowego anime, w które włożymy tyle samo serca i zaangażowania, co w poprzednie dragonballowe produkcje".

"Wielokrotnie używałam słowa chō (super), czy to w reklamach, grach, czy też w innych mediach. Fantastycznie, że po wielu latach oczekiwań powstanie nowa seria", powiedziała Masako Nozawa, aktorka głosowa użyczająca głosu Goku, Gohanowi i Gotenowi. "Wierzę, że ta seria będzie trwać tak długo i wywrze takie samo wrażenie jak poprzedniczka".
komentarze (21)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker