Shounen
10 lipca 2008 (3:58)
Wakacje nadeszły, a razem z nimi czas na częstsze aktualizacje.

Na stronie zamieszczam tekst Dai Kaiosamy – "Filmy kinowe jako alternatywa świata Smoczych Kul". Traktuje on o ogólnej sytuacji filmów Dragon Balla w odniesieniu do mangi i serii anime.

Recenzje anime. Tym razem będzie ich kilka. Od Szaraka mamy recenzję Afro Samurai. Jest to zaledwie pięcioodcinkowe anime, opowiadające o losie czarnoskórego samuraja, któremu głosu użycza Samuel L. Jackson.

Dalej mamy dwie recenzje filmów anime autorstwa Ishido – Hotaru no haka (Grobowiec świetlików) oraz Mononoke hime (Księżniczka mononoke). Pierwszy jest filmem o charakterze antywojennym, którego akcja ma miejsce podczas II wojny światowej. Drugi to piękna baśń rozgrywająca się w średniowiecznej Japonii, opowiada o konflikcie między strażnikami lasu a ludźmi niszczącymi przyrodę w celach ekonomicznych. Oba filmy wyreżyserował Hayao Miyazaki, i oba są wysoko cenione przez krytyków na całym świecie.

Dodana została także recenzja Ergo Proxy autorstwa Ishido – seria anime w klimatach science fiction, dziejąca się na Ziemi w bliżej nieokreślonej przyszłości, o całkiem oryginalnej animacji i efektach wizualnych.

Na koniec zostawiłem dwie ciekawe prace Joe – recenzje anime Gantz i Serial Experiments Lain (Wirtualna Lain). Gantz – seria przedstawia pełną przemocy wizję życia po śmierci, Wirtualna Lain – klasyka gatunku cyberpunk, bardzo ciekawa opowieść o świecie wirtualnym. Wszystkie recenzje polecam, a na dyskusje o powyższych i wszelkich innych anime zapraszam na nasze forum.

Natomiast "Wstęp do Dragon Balla" zostaje poszerzony o dwa akapity napisane przez eMate. Na razie to by było na tyle, już wkrótce pojawią się kolejne teksty. Pozdrawiam.
komentarze (15)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker