Katz
13 października 2020 (15:52)
Tak, to nie jest primaaprilisowy żart, Joan Román (27 l.), hiszpański piłkarz występujący w polskim klubie Miedź Legnica, w rozgrywkach Fortuny 1 Ligi, postanowił zmienić imię na cześć jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci z mangi i anime. O całej sprawie poinformował na swoim Instagramie:

Jestem wdzięczny Joanowi za to, co przeżyłem, za rzeczy pozytywne i doświadczenia, ale teraz jestem Goku. Wybrałem to imię, bo utożsamiam się z wartościami, z którymi się kojarzy: wytrwałość, empatia, walka z przeciwnościami losu, jasność i pozytywność. Uszanujcie, proszę, moją decyzję.


Warto w tym miejscu dodać, że prawdopodobnie chodzi o "imię", którego będzie używał w szatni czy w interakcjach z kibicami – na profilach społecznościowych przedstawia się teraz jako Goku Román, a facebookowa strona klubu z Legnicy nazywa go tak już od miesiąca. Niektóre źródła donoszą, że zmiana ta ma charakter duchowej przemiany.

Nie obędzie się zapewne bez komentarzy odnośnie do korzyści związanych z wizerunkiem marketingowym, albowiem napisano o nim już w Hiszpanii, a i zapewne nie przejdzie to bez echa także w Japonii.

Gra w Legnicy jest jego drugim podejściem w tym mieście. Był już graczem tego klubu od stycznia 2019 roku do lata 2019, kiedy to przeniósł się do greckiego Panetolikosu. Wcześniej występował m.in. w Śląsku Wrocław, Sportingu Braga, a w czasach juniorskich był graczem młodzieżówki Manchesteru City i rezerw FC Barcelona.

Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć Goku Románowi sukcesów i przekraczania granic, które powinno nieść ze sobą to imię.
komentarze (2)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker