Shounen
22 listopada 2018 (18:45)
W opublikowanym wczoraj w V Jumpie 42 rozdziale mangi Dragon Ball Super autorstwa Toyotarō oficjalnie rozpoczęła się całkowicie nowa historia – "saga więźnia Galaktycznego Patrolu" (銀河パトロール囚人編 Ginga Patorōru Shūjin Hen).

Po tym, jak Turniej Mocy dobiega końca, w mandze zostaje przedstawiony kadr wskazujący, że miała miejsce walka z Brolim, po czym przechodzimy do nowej sagi. W trakcie sparingu Goku i Vegeta otrzymują wezwanie od Bulmy, która informuje ich, że ktoś porywa Buu. Udają się do Mistera Satana, gdzie na ich oczach grupa uzbrojona w pistolety przenosi śpiącego Buu na statek kosmiczny. Goku usiłuje ich powstrzymać, ale razem z Vegetą zostają ogłuszeni przez lidera przybyszów, a następnie również uprowadzeni. Na pokładzie statku budzi ich Jaco, który wyjaśnia, że właśnie dotarli do kwatery głównej Galaktycznego Patrolu. Od Merusa, który ich wcześniej obezwładnił, dowiadują się, że z galaktycznego więzienia wymknął się niebezpieczny złoczyńca, a do jego pojmania potrzebują pewnego osobnika, którym okazuje się być śpiący we wnętrzu Buu Bóg Wszechświata (Dai Kaiōshin).

Jednocześnie na stronie internetowej magazynu zamieszczono zajawkę nowej sagi:

Goku kontra tajemniczy przeciwnik, "zbiegły więzień"
Rozpoczyna się nowa historia, "saga więźnia Galaktycznego Patrolu", w której pojawia się tajemniczy przeciwnik! Cóż to za złoczyńca, któremu udało się uciec z galaktycznego więzienia?

Zorganizowano także głosowanie na najlepszą mangową walkę Goku (wideo), w którym można wygrać poniższą grafikę tytułowego więźnia – wykonaną przez Toyotarō.


Warto wiedzieć, że początki Galaktycznego Patrolu sięgają dziesięciu lat wstecz – organizacja ta po raz pierwszy pojawiła się w one-shocie Sachie-chan Guu!! (2008) oraz 3-rozdziałowej serii Jiya (2009–2010). Oba komiksy były wynikiem współpracy Toriyamy (historia) oraz Masakazu Katsury (rysunki). W 2013 roku Toriyama, już samodzielnie, ponownie o nim przypomniał w 11-rozdziałowej mandze Jaco z Galaktycznego Patrolu, bezpośrednio nawiązującej do historii Dragon Balla.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker