Shounen
14 września 2018 (18:21)
Na oficjalnej stronie internetowej Dragon Balla podano imiona aktorów głosowych, którzy wcielą się w nowe postacie – Cheelye i Lemo – pojawiające się w nadchodzącym filmie Dragon Ball Super: Broly.

Oboje Cheelye (チライ Chirai) i Lemo (レモ Remo) należą do armii Freezy. Cheelye ukradła statek kosmiczny Galaktycznego Patrolu i dołączyła do armii imperatora, aby uciec przed pościgiem. Lemo natomiast służył w armii jeszcze za czasów ojca Freezy. Żadne z nich nie spotkało Freezy osobiście, ale będą ważnymi postaciami obok Broliego.

W rolę Cheelye wcieli się aktorka głosowa i piosenkarka Nana Mizuki, w Lemo natomiast Tomokazu Sugita. Oboje to znani aktorzy i będzie to ich debiut w uniwersum Smoczych Kul. Nana Mizuki to m.in. Hinata Hyūga z serii Naruto czy Tsubomi Hanasaki z Heartcatch Precure!. Tomokazu Sugita to natomiast Gintoki Sakata z Gintamy czy też młody Joseph Joestar z JoJo no Kimyō na Bōken (2012).

Poniżej zamieszczamy przetłumaczone wypowiedzi obojga dotyczące ich udziału w filmie.


Nana Mizuki i Cheelye

O postaciach rysowanych przez mistrza Toriyamę można powiedzieć, że są bardzo ekspresyjne. W filmie, w którym toczą się poważne walki, moja Cheelye jest niefrasobliwa i robi swoje. To trochę chuliganka, ale urocza. (śmiech)

Jej relacja z Lemo jest taka, że nie nazywa go "panem Lemo" czy jakoś podobnie. Zwracają się do siebie "bracie" [niisan] i "siostro” [neesan], a więc bardziej w języku ulicznym. (śmiech) Poprzez wspólne pokonywanie trudności ich związek rozwija się do takiego punktu, że nie potrzebują form grzecznościowych. Lemo jest dorosły, więc pozwala Cheelye na jej młodzieńcze wypowiedzi. Jest jak wspaniały ojciec albo troskliwy nauczyciel życia. (śmiech)


Tomokazu Sugita i Lemo

Na początku myślałem, że moja postać Lemo ucieknie się do jakiejś podstępnej taktyki i zostanie pokonana przez Broliego, byłem więc mile zaskoczony, że został on przedstawiony jako ktoś o innym punkcie widzenia, uzupełniając w ten sposób nieregularną moc Broliego. Pomimo że chodzi o pokazanie siły, nie można przedstawić Broliego tylko z perspektywy innych silnych ludzi, potrzeba także tych słabszych. Słaby, ale o dobrym sercu, Lemo, akceptuje Broliego, gdy Cheelye stawia czoła jego potędze. Lemo i Cheelye równoważą się nawzajem. Podkładając głos pod Lemo, starałem się, żeby nie brzmiał jak zły gość, nawet jeśli powiedział coś nieczułego albo obraźliwego. Lemo jest mimo wszystko miłym człowiekiem. Jest cwany, ale ma ciepłe serce, zwracałem szczególną uwagę na ten aspekt.

Japońska premiera filmu Dragon Ball Super: Broly odbędzie się 14 grudnia 2018 roku. Reżyserem jest Tatsuya Nagamine, a za scenariusz i projekty postaci odpowiada Akira Toriyama.
komentarze (1)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker