Katz
30 stycznia 2019 (21:06)
Studio Toei Animation przyznało, że w wydanych niedawno na Blu-ray zremasterowanych filmach z serii Dragon Ball Z, a konkretnie jedenastym i dwunastym, zastosowano pewną cenzurę. W dzisiejszych, "poprawnych" czasach nie jest to powód do wielkiego rabanu, gdyby nie informacja na pudełkach podająca, że filmy są w postaci oryginalnej.


Wydano w tej sprawie oświadczenie:

Modyfikacje obrazu
Przed wydaniem omawianych tytułów dokonano przeglądu ich treści wizualnych, tak by mogli cieszyć się nimi wszyscy bez zbędnych dyskusji o ich wpływie na dzieci. Zmienione sceny znalazły się w końcowych produktach.

Informacja na okładce
Na okładce wydrukowano następującą informację: "Niektóre fragmenty filmu mogą wydawać się nieodpowiednie dla współczesnych odbiorców, ale z szacunku dla historycznej wartości dzieł prezentowane są w oryginalnej postaci".

Producent zaproponował zwrot pieniędzy dla osób niezadowolonych z zakupu, a także możliwość wymiany okładki z poprawioną informacją. Nie ustosunkowano się do tego, czy w przyszłości mogą pojawić się filmy w nienaruszonej wersji.

Warto zwrócić uwagę, że na potrzeby wydania Blu-ray w filmach dokonano również zmian pożądanych – poprawiono pewne graficzne niedociągnięcia, jak np. brakująca część dłoni Piccolo w scenie z ósmego filmu.


Na wydawanych od listopada do stycznia płytach "Dragon Ball The Movies" znajdują się nowo zremasterowane wersje wszystkich siedemnastu filmów kinowych z serii Dragon Ball i Dragon Ball Z z ubiegłego wieku w formacie 16:9. Jest to pierwsze japońskie wydanie filmów na płytach od czasu DVD (kolekcja "Dragon Box") z 2006 roku.
komentarze (1)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker