Dragon Ball Nao

O nas » Historia strony

Historia witryny pokrótce

Zanim jeszcze strona powstała (czasy prehistoryczne), jej przyszły założyciel ściągał z internetu przez długi czas wszelkie obrazki z Dragon Balla, ze stron polskich, jednak w większości z zagranicznych. Wiele screenshotów pobrał ze świetnie wyposażonej witryny DragonBall.Net, która pewnego dnia przestała istnieć.

W końcu postanowił, że zdjęcia umieści na stronie internetowej. Wtedy jeszcze nie zamierzał wrzucać jej do internetu, ale mieć na komputerze – na własny użytek. Po jakimś czasie ulepszył stronę i zdecydował się umieścić ją w ogólnodostępnej sieci. Początkowo miał problemy ze znalezieniem odpowiedniego darmowego serwera o odpowiedniej pojemności (a należy zauważyć, że był zbyt młody i niedoświadczony, żeby za niego płacić). Odkrył nareszcie pewien duży polski serwis informacyjny oferujący 12 MB (!) przestrzeni dyskowej. Gdy strona się rozwinęła, poprosił, by zwiększono nieodpłatnie pojemność konta do 25 MB. Zgodzono się i strona mogła się dalej rozwijać.

Dopisywał ją do różnych wyszukiwarek, dodał ją do wielu toplist. Reklamował wszędzie, gdzie mógł. Dragon Ball był w Polsce i na świecie niesamowicie popularny, więc oglądalność rosła z dnia na dzień.

Niniejsza witryna istnieje już od dawna, bo od końca 2001 roku, aż do dziś. Na stronie znajduje się najprawdopodobniej najwięcej dobrze napisanych treści na temat Dragon Balla w polskim internecie. Wkrótce na stronie powstał również skromny dział o Japonii, kraju, z którego pochodzi Akira Toriyama, autor Dragon Balla.

Ważniejsze wydarzenia

 • 19.11.2001
  Pierwsze zachowane wzmianki o stronie. Strona powstaje w tak odległych czasach, że dokładna data jej narodzin nie jest już nikomu znana.
 • 19.11.2003
  Witryna zmienia nazwę na Dragon Ball Nao. (Wcześniej zasadniczo nie miała żadnej i posługiwała się samym "Dragon Ball" i adresem http://manga.dbzgt.w.interia.pl).
 • 28.07.2004
  Strona zmienia serwer. Spowodowane jest to tym, że na obecnym transfer, czyli ilość danych, które można pobrać ze strony, wynosi zaledwie 1 GB miesięcznie – zdecydowanie za mało. Witryna zostaje przeniesiona na darmowy słowacki serwer bez tego typu limitów. Przy okazji całkowicie zmienia się jej oprawa graficzna, a także przyjmuje imię Akiry Toriyamy. Od tego czasu jej pełna oficjalna nazwa to Dragon Ball Nao im. Akiry Toriyamy. Adres zmienia się na http://dbnao.prv.pl.
 • 16.09.2004
  Strona wzbogaca się o forum dyskusyjne.
 • 02.10.2004
  Strona wzbogaca się o toplistę, ranking stron.
 • 29.07.2005
  Strona zmienia serwer po raz drugi, tym razem na płatny, sprawniejszy i pojemniejszy, z obsługą języka PHP. Jednocześnie przechodzi modyfikację wyglądu i zmienia adres na http://DBNao.net (obecny po dziś dzień).
 • 09.03.2007
  Doctor Slump Polish Site oficjalnie dołącza do Dragon Ball Nao, skutkuje to przede wszystkim ujednoliceniem layoutu.
 • 21.05.2007
  Strona wzbogaca się o system komentarzy dla postron.
 • 15.04.2012
  Strona zakłada fanpage na portalu społecznościowym Facebook, a wkrótce również na Twitterze oraz Google+.
 • 16.06.2012
  Strona zmienia szatę graficzną na nowocześniejszą.

Poprzednie wyglądy

Strona główna (od 19.11.2001) Widok podstrony (od 19.11.2001) Widok podstrony (przed 28.07.2004) Strona główna (od 28.07.2004) Strona główna (od 29.07.2005)

powrót do "O nas"
Dragon Ball Nao ► O nasHistoria strony
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker