Cienie północy
Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- GRY -- DRAGON BALL Z" BUDOKAI


Son-Goku

Dragon Ball Z Budokai to gra wyprodukowana przez firmę Atari. Bazuje na już nam dobrze znanej grze na PlayStation 1 Dragon Ball GT Final Bout. Jednak gra ukazała się wyłącznie na konsole PlayStation 2. Gra jest zrobiona w znanej nam grafice 3D. Efekty specjalne są lepiej wzbogacone niż w Final Bout. Jak już po samej nazwie widać, że jest to gra z serii anime Dragon Ball Z. Rozgrywka toczy się pomiędzy Saiyan-jin Saga a Seru Game. Znajdziemy w niej 23 postacie. Każdy charakter posiada bardzo wiele ciosów Combo oraz Fatalit (ataków KI). Gra posiada wiele trybów gry przez co jest obszerniejsza i trzeba ją dłużej przechodzić.


Son-Gohan

Tryby gry: W Dragon Ball Z Budokai znajdziemy 5 trybów rozgrywki:
- Story Mode - tryb który jest oparty dokładnie na serialu Dragon Ball Z. Toczymy walki z przeciwnikami dochodząc coraz dalej aż do końca gry. Gdy przejdziemy dostajemy tak zwane bonusowe postacie.
- VS Mode - bardziej nam znany tryb występujący w większości grach bijatykowych, który umożliwia nam stoczenie walki z komputerem lub z naszym drugim partnerem.
- World Tournament - tryb umożliwiający nam rozgrywkę w turnieju sztuk walki dzięki któremu możemy zdobyć pieniądze po to by móc kupić ataki itp.
- Edit Skill - tryb umożliwia nam potrenowanie naszych postaci, można tutaj również zakupywać ataki itp. za pięniądze z trybu World Tournament.
- Practise Mode - tryb dzięki któremu możemy nauczyć posługiwać się wybraną postacią, wykonywać rożne Combosy oraz Fatalisty, w ten sposób można dojść do perfekcji.
- Legend of Mister Satan - ostatni tryb, który jest najobszerniejszy ze wszystkich, wcielasz się w tak zwaną postać Mister Satana i pokonujesz wrogów. Jest to dość nietypowy tryb ale przynosi wiele radości.


Freezer

Grafika oraz oprawa gry: Grafika jest przedstawiona 100% w 3D. Postacie są ładne oraz dobrze zanimowane. Niektóre mają różnie opcje: zamiana w Super Saiya-jina, ładowanie energii w bardzo ładnym tle, oraz bezbłędnie wykonane oprawy graficzne Fatalit. Krajobrazy map są wykonane celująco, a jeszcze efekty, na przykład rozwalania skał, wzbogacają grę bardzo dobrze. Jest kilka map, na których rozgrywa się bitwa.


Son-Goku

Muzyka: W grze występują melodie japońskie jak i francuskie. Muzyki postaci są naprawdę realistyczne, podobne jak w anime. Nic dodać nic ująć.

Ogólnie rzecz biorąc gra jest naprawdę celująca. Warto ją zakupić bądź ściągnąć z internetu. Wielkim plusem jest wiele trybów rozgrywki. Gra jest bardzo ciekawa przez co się tak szybko nie nudzi. Polecam tą grę wszystkim posiadaczom platformy PlayStation 2 bądź emulatora.

Ocena: 8/10


Autor: SonGoku


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z: BUDOKAI -- GRY -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker