Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- FILMY KINOWE -- DRAGON BALL GT TV SPECIAL

Gokû Gaiden! Yûki no Akashi wa Sûshinchû

Krótki opis:

Film zaczyna się, gdy stara Pan modli się koło grobu Son-Goku, a następnie zaczyna treningi ze swoim małym wnuczkiem Son-Goku Juniorem. Następnego dnia, gdy Goku Junior wychodzi ze szkoły zaczepiają go pewni chłopacy, jeden z nich kradnie mu jakiś przyrząd szkolny, po czym odchodzi ze swoją bandą. Gdy Goku Jr. rozmawia o tym z babcią Pan, ta upada na ziemię, następnie akcja przenosi się do szpitala. Po chwili Goku Jr. wybiega z płaczem ze szpitala, następnego dnia pakuje się i wyrusza na poszukiwanie czterogwiazdkowej kuli, myśląc, że ona pomożę mu uzdrowić babcię. Po drodze spotyka wiele przygód, a nawet przyłącza się do niego jego wróg, który to własnie dręczył go po szkole. Razem wyruszają na poszukiwania magicznej kuli. Udaje im się uciec spod macek zielonoskórej kobiety, lecz przyjaciel Goku Jr. ginie chchąc ratować jego życie. Nastęnie Goku Jr. natrafia na małego niedźwiadka, którego ratuje przed wielką żabą. Później następuej walka z wielkim królem gór Paozu. Goku Jr. nie wytrzymując pewnej presji pod wpływem emocji zamienia się w Super Saiya-jina i szybko pokonuje wroga, po czym upada bez sił na ziemię. Po wstaniu dalej idzie szukać kuli. Gdy już odnajduje domek swojego prapradziadka znajduje w nim Smoczą Kulę. Niestety nie wie, że jedna kula to za mało i zaczyna płakać, że smok nie chce wywołać jego życzenia, po chwili na miejsce przybywa Son-Goku, który tłumaczy malcowi wszystko po kolei. Następnie widzimy Pan i Packa w pełni zdrowych, którzy razem z Goku Jr. cieszą się, że go odnaleźli. Goku Jr. ciesząc się, że poznał wreszczie wielkiego dziadka przysięga mu, że będzie najsilniejszy.

Fabuła jest fajna dla oczu i miła do zrozumienia kończąca się dobrym wydarzeniem, dla wszystkich poszukiwaczy czterogwiazdkowej kuli i babci Pan. Wielu będzie się pewnie zastanawiło dlaczego piszę "babci" Pan. Film przedstawia wielką przygodę Son-Goku Juniora, który postanawia odnaleźć Smoczą Kulę w górach Paozu, by wywołać wielkiego smoka i przywrócić zdrowie babci.

Następnym ważnym elementem filmu to wpaniała krecha, która jest na bardzo dobrym poziomie (w sumie to już był 1997 rok) i wnosi do filmu wiele dobrych efektów, jak np. wspaniała zamiana Goku Jr. w SSJ.

Następną przyciągająca rzeczą jest przebieg akcji, który co chwile się zmienia, dzięki temu film nabiera dramaturgi (w pewnym stopniu tego słowa) i charakteryzuje się nagłymi wydarzeniami, które się przeważnie źle kończą.

Wrogowie w filmie są świetnie dopasowani, nie za silni, tacy jakim mógł stawić się Goku Jr. (oczywiście bez potrzeby zamiany w SSJ). Na początku wrogiem naszego bohatera jest osobnik, który zawsze po lekcjach dręczy Goku Juniora, lecz później wyrusza razem z nim w Mount Paozu, gdzie natrafiają na wilki, przed którymi nie ma ucieczki, lecz zjawia się pewna kobieta, która jest następnym wrogiem. Z pierwszego wyglądu piękna dziewczyna, która potrafi zamieniać się w inną postać (choć wygląd pod względem piękności nie zniża się), ma przy sobie dwóch pomocników, którzy od pewnego momentu zamierzają znaleźć Goku Jr. i jego przyjaciela, by ich zjeść. Następnym i ostatecznym wrogiem jest wielki król gór Paozu, który jest ogromny, wygląda jak świnia i ma fioletowe futro, lecz gdy Goku Jr. zamienia się w SSJ nie można nikogo z nich nazwać nawet drobnym wrogiem.

Walk tu nie ma za dużo, w sumie jest jedna, która trwa zaledwie dwadzieścia pięc sekund i polega na szybkim przemieszczaniu się Goku Jr. zadając wielkiemu potworowi śmiertelne obrażenia.

Podsumowując film jest świetny, za pierwszym razem gdy się ogląda, a także za piątym. Ten film się nie nudzi, często do niego wracam przypominając sobie drogę jaką przebył Goku Jr., by znaleźć czterogwiazdkową kulę. Film mimo braku walk jest świetnie wykończony i pełny nieoczekiwanych wydarzeń. Polecam każemu, naprawdę znakomity film!

Fabuła: 10/10
Walki: Nie grają tu większej roli
Przebieg akcji: 10/10
Kreska: 10/10
Wrogowie: 10/10
Ogółem: 40/40

Autor: eMate


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL GT TV SPECIAL -- FILMY KINOWE -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker