Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- FILMY KINOWE -- DRAGON BALL Z 10

Kiken na futari! Sûpâ senshi wa nemurenai

Krótki opis:

Wszystko zaczyna się, gdy Brolly rozbija się w swojej kapsule w górach, jego ciało przykrywają wielkie pokłądy lodu, z których nie może wyjść. W tym czasie Son-Goten, Trunsk i Videl szukają kul. Pewnego razu Son-Goten bardzo mocno płacze, co budzi instynkt w Brollym. Od razu poznaje w tym płaczu część Kakarotto. Szybko się budzi i zaczyna poszukiwania. Następnego dnia Videl przeczuwa niebezpieczeństwo i zamierza sprawdzić wielką siłę Chi, którą wyczuwa. Natyka się na olbrzyma, który nie zwraca uwagi, że jest dziewczyną i ją śmiertelnie rani. Na miejsce wracają Trunks i Goten, którzy także po chwili zostają załatwieni. Goten szuka ostatniej Smoczej Kuli, a Trunks póbuje odwrócić uwagę potwora. Gdy Goten znajduje ostatnią kulę, razem z Trunksem zamierzają przywołać wielkiego smoka. Lecz im to się nie udaje, ponieważ nie mają zbytnio czasu, bo wróg widocznie nie lubi się bawić. Na miejsce zdarzenia przylatuje Gohan, który tłumaczy, że to Brolly, legendarny Super Saiya-jin pokonany przez Son-Goku 7 lat temu. Szybko przystępuje do walki, lecz także jest za słaby. Po wszystkich staraniach przeciwko Brollemu, wróg wypuszcza w stronę Son-Gohana wielką kule energetyczną, Gohan wtedy odpowiada Kamehamehą w postaci SSJ. Do niego przyłącza się Goten wspierajac brata tym samym atakiem. Lecz to za mało, ale nagle przychodzi Goku, który, także atakuje techniką co jego synowie. Razem udaje im się wreszcie zabić Brollego. Po otrząśnieciu się Goku znika, co pozostaje wielką tajmnicą, kul także nie ma. Wszyscy są uradowani śmiercią legendarnego Super Saya-Jina.

Fabuła w filmie jest dobra, choć irytują mnie dwie zagadki, ale nie czas o tym mówić.

Wielki powrót legendarnego wojownika ponownie urozmaica nam całokształ wykonania (Brolly zostaje pokonany w filmie 8).

świetne pomysły na walki, zasadzki na Brolliego, aż wreszczie technika Kamehameha, która pozwala nam zniszczyć wroga (podobnie jak w ostatecznej walce z Seru).

Muzyka dość często się nie ukazuje i na dodatek wiele nie zmienia.

Wróg jest tą samą postacią występującą w filmie 8. Rysownicy dodali mu tylko rysy na brzuchu. Z powodu, że on w nim występuje można obejrzeć ten film, który jest kontynuacją poprzedniej częśći. Znów Brolly ma zamiar zniszczyć Kakarotto, lecz nie wie o tym, że go nie ma na planecie i walczy z innymi wojownikami. Walki są średnie, nie wiem czy nawet lepsze, niż w filmie 8. Z resztą prawdziwych walk w tym filmie brakuje, jest ich bardzo mało, a na dodatek słabe. Jedynie walka Gahana między Brollym jeszcze da się oglądać, poza tym nic ciekawego tam nie ma. Nie ma żadnych szczególnych technik, walki są irytujące i bardzo krótkie.

Kreska jest bardzo dobra, co nie pasuje do filmu. Starannie dobrane kolory i świetnie wykończenia dodają dobre efekty podczas walk (szkoda, że ich tak mało).

Poza tym co wymieniłem przebieg akcji jest podobny do tego z filmu 8. Nic nowego. Choć zdarzają się momenty zaskakujące to i tak po chwili wszystko powraca do panowania Brollego.

Podsumowując film jest bardzo średni. Można go oglądnąć, ponieważ jest ciekawa fabuła i występuje w nim postać legendarnego Saya-jina. Walki są nawet nawet, choć dużo ich nie ma. Powiem tak - film nie wznosi nic nowego.

Walki: 7/10
Fabuła: 10/10
Wrogowie: 8/10
Przebieg akcji: 9/10
Kreska: 10/10
Ogółem: 44/50


Autor: eMate


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z 10 -- FILMY KINOWE -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker