Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- FILMY KINOWE -- DRAGON BALL Z 8

Moetsukiro!! Nessen ressen chôgekisen

Krótki opis:

Wszystko rozpoczyna się, gdy na Ziemię wita nieznany statek z prośbą do Vegety. Jak się później okazuje, człowiekiem, który przyleciał tym statkiem jest jeden z rodu Saiya-jinów. Prośba do Vegety brzmi następująco: Paragas (bo tak sie przedstawił ten człowiek) poprosił Vegetę o to, by rządził na jego na nowo stworzonej planecie Vegeta, a przy okazji zniszczył legendarnego Super Saiya-jina. Na nowej Vegecie spotykają się z synem Paragasa Brollym. W międzyczasie na tej planecie są Kuririn, Son-Goku, Trunks i Son-Goku. Następnym ważnym wydarzeniem jest tajemnicze spojrzenie Brollego na Son-Goku. Brolly patrząc na niego traci zmysły i wyzwala z siebie niewiarygodną energię. Lecz po chwili to mija i Brolly znów staje się łagodny. Lecz w nocy wszystko się zmienia, Brolly atakuje Son-Goku, który akurat spał. Zaczyna się krótka walka, na miejsce przylatuje Paragas i dzięki nieznanemu urządzeniu uspokaja Brollego. Son-Goku już spokojny wraca do sypialni. Brolly nienawidzi Son-Goku, ponieważ urodzili się tego samego dnia, a Son-Goku cały czas płakał, co zepsuło psychikę Brollego. Następnego dnia Vegeta idzie szukać legendarnego Saiya-jina, lecz Son-Goku mu mówi, że nie ma gdzie szukać, ponieważ legendarny Super Saiya-jin jest tutaj, a ta planeta jest zwykłym wymysłem. Brolly na spojrzenie Son-Goku reaguje bardzo energicznie, szybko zamienia się w SSJ i przystępuje do walki, oczywiście największy atak Chi Vegety nic nie robi przeciwnikowi. Vegeta jest załamny i pada na kolana, a Son-Goku, Trunks i Son-Gohan toczą krwawą walkę o życie, w której już po chwili padają ofiarami. Przybywa Piccolo który każdemu daje Senzu Beam i następnie w czwórkę przystępują do walki, lecz znów nic z tego. Brolly unika ich ataków jak mu się podoba. Gdy już wszyscy są wykończeni wreszczie atakuje Vegeta, który także dostał po twarzy. Gdy wszyscy wojownicy już nie mają siły, Brolly zabija Paragasa, który próbował uciec z planety, w którą miała uderzyć ogromna kometa. Brolly nie przejmuje się tragiczną przyszłością planety, tylko od razu przystępuje do walki bawiąc się z Son-Goku. Robi z nim to co mu się żywnie podoba. Son-Goku prosi o energię potrzebną do unicestwienia Brollego. Po długich proszeniach się Vegety, by oddał moc Son-Goku, ten odpiera atak Brollego i atakuje z wielką mocą uderzając przeciwnika w brzuch z ukrytą mocą w pięści. Brolly ginie razem z planetą, a nasi bohaterowie niewiadomo jak znikają na statek kosmiczny, którym przyleciał Piccolo.

Przejdźmy do recenzji.

Zacznijmy do fabuły, otóż ona jest bardzo dobra, lecz zakończenie filmu jest wielką niewiadomą. Fabuła nawiązuje do czasów, gdy Son-Goku dopiero co się urodził. Wielkie lisie zamiary Paragasa i niewiadome urazy Brollego przeciwko Son-Goku na początku są wielką tajemnicą, dopiero później dowiadujemy się o wszystkim.

Muzyka nie gra tu zbytnio roli, ale jak się pokazuje to w kluczowych momentach, w takich których powinna być, dlatego uważam, że muzyka w filmie trzyma poziom.

Walki są średnie, na początku bardzo dobre, a po momence stają się monotonne i powtarzajace się. Niektóre uderzenia są bardzo słabo sprecyzowane, nie udoskonalone i dziwne. Lecz walki mimo tego trzymają się na wysokim poziomie.

Wróg, który się ukazuje w tej części (pojawia się, także w filmach 10 i 11) jest moim ulubionym. Legendarny Super Saiya-jin to świetny pomysł na urozmaicenie fabuły i niespotykaną energię wroga, którego nie można nawet dotknąc w postaci SSJ! Jest on jednym z trudniejszych przeciwników naszych bohaterów.

Kreska jest średnia, pod względem graficznym nie ma nic tam wartego uwagi. Więc postawiam to pod znakiem zapytania.

Przebieg akcji jest cały czas ten sam, nasi bohaterowie dostają za każdym razem, aż wreszczie udaje się Son-Goku (z wielką pomocą wojowników) unicestwić wroga.

Podsumowując film opowiada o legendarnym Super Saiya-jinie, a go powinien każdy znać. Polecam film wszystkim, gdyż trzyma się na wysokim poziomie. Fabuła jest świetna, walki także (choć są przypadki beznadziejnych ataków). Warto obejrzeć ten film.

Walki: 9/10
Fabuła: 10/10
Wrogowie: 10/10
Przebieg akcji: 8/10
Kreska: 8/10
Ogółem: 45/50


Autor: eMate


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z 8 -- FILMY KINOWE -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker