Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- FILMY KINOWE -- DRAGON BALL Z TV SPECIAL 2

Zetsubô he no Hankô!! Nokosareta Chô-Senshi, Gohan to Torankusu

Krótki opis:

Wszystko dzieje się 20 lat w przyszłości, Son-Goku umiera na serce, co sprawia wszystkim wielki żal i smutek. Zjawiają się cyborgi, które szybko rozprawiają się z pozostałą resztą. Przeżył tylko Son-Gohan i nowonarodzony Trunks. Trunks ćwiczy się razem z Son-Gohanem, by poznać nowe umiejętności i wydobyć z siebie ukrytą siłę, aby móc później przystąpić do walki z androidami. Pewnego razu Son-Gohan i Trunks wyruszają na walkę z siejącymi grozę bestiami, lecz przegrywają, omal co nie giną. Ostatkami sił Gohan wyjmuje ostatnią Senzu Ben i wkłada ją w usta Trunksowi, po czym upada na ziemię. Trunks przyprowadza Gohana do domu i razem z Bulmą próbują go uleczyc. Jak się później okazuje Gohan stracił rękę. Przystępują do następnych treningów, podczas jednego przeszkadza im w tym wybuch niedalekiego miasteczka. Gdy Gohan chce tam wyruszyć, Trunks nalega, by poleciał z nim. Gohan się zgadza, lecz podstępem zadaje cios młodzieńcowi, który od razu mdleje, wiedząc, iż jest ostatnią szansą na ocalenie Ziemi. Gohan spotyka androidów i przystępuje do walki, lecz nie daje rady cyborgom. Po pewnym czasie Trunks wstaje i leci szukać Gohana, spotyka go leżącego w gruzach. Z płaczem podchodzi do niego i sprawdza co mu jest. Niestety Gohan zginął. Trunks był tak załamany i rozwściecozny, że po chwili zamienił się Super Saiya-jina. Mijają trzy lata... Trunks wyrusza na walkę z cyborgami czując się o wiele silniejszym, niż poprzednim razem, lecz przegrywa. Po wyzdrowieniu wsiada do wehikułu czasu i przemieszcza się dwadzieścia lat wstecz.

Fabuła jest tu najważniejsza i przede wszystkim świetnie wymyślona, przedstawia nam dorastanie Trunksa, który potem dzięki wehikule czasu przemieszcza się 20 lat w przeszłość. Ale w fabule nie jest zawarta przeszłość, tylko to co przeżywał Trunks żyjąc w jakże okrutnym świecie.

Kreska w filmie trzyma poziom, choć zdarzają się niedokończone niektóre momenty akcji, lecz nie można ich tak szybko odnaleźć, gdy jesteśmy wtopieni w rytm akcji.

Walki są bardzo dobre, jak w większości filmów Dragon Ball Z. W walkach widzimy tylko Son-Gohana (mistrza Trunksa) no i młodzieńca, który poznaje dopiero co prawdziwe umiejętności Saiya-jinów. Toczą walki z przeokrutnymi cyborgami, które terroryzują świat już od długiego czasu. W walkach są przedstawione różne style, z każdym pojedynkiem jest ciekawiej. Po każdej walce poznajemy coraz bardziej ataki cyborgów, które są świetnie wykonywane przez nich, ale ze strony Son-Gohana też są świetne momenty, pięknie unika ataków, które natychmiast kończy kontrami lub atakami Chi w przeciwnika. Walki są po prostu bardzo dobre.

Wrogów z tego odcinku możemy poznać oglądając serię telewizyjną (Cała saga Seru). Lecz tutaj są oni okrutniejszymi bestiami, niż te co można poznać oglądając serię telewizyjną. Nie będe ich przedstawiał, ponieważ każdy je pewnie zna. Były to tylko i wyłącznie Jinzo Ningen 17 i jego siostra bliźniaczka Jinzo Ningen 18.

Przebieg akcji jest w sam raz dla takiej fabuły, świetnie skomponowane elementy dodają filmowi pełno nieświadomych akcji.

Podsumowując film jest godny uwagi każdego fana. Każdy powinien znać historię Trunksa, który przybył naszym bohaterom, by ostrzec ich przed czychającym niebezpieczeństwem. świetne walki i bardzo ciekawa fabuła tworzą nastrój pewnej grozy, którą każdy odczuje podczas oglądania tego specialu.

Walki: 10/10
Fabuła: 10/10
Kreska: 9/10
Przebieg akcji: 9/10
Wrogowie: 8/10
Ogólem: 46/50


Autor: eMate


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z TV SPECIAL 2 -- FILMY KINOWE -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker