Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- GRY -- DRAGON BALL Z HYPER DIMENSION

Son-Goku

Gra Hyper Dimension została wyprodukowana w 1996 przez firmę Bandai. Jest ona jedną z wielu tak zwanych bijatyk 2D. To według mnie najlepsza tego typu gra na konsolę Super Nintendo.

Produkt ten ma tylko i wyłącznie japońską wersję językową. Aby odpalić to cudo na komputerze musimy wyposażyć się w emulator do konsoli Snes 9x.

Gra ma prostą nieskomplikowaną fabułę. Akcja rozpoczyna się na Namek podczas gdy Piccolo przybył z Zaświatów, aby walczyć z Freezerem. Po tej (rozpoznawczej) walce do akcji wkracza Goku pod postacią SSJ i mamy za zadanie pokonać Freezera. Jeśli przegramy mamy do dyspozycji 3 magiczne fasolki. Po zwycięstwie przenosimy się do sagi adnroidów, a dokładnie do turnieju Cella. Najpierw (aby poznać przeciwnika) walczymy Vegetą, a następnie musimy pokonać androida za pomocą Son-Goku. Kolejnym krokiem jest walka Vegety z Goku. Nieważne kto ją wygra. Również kolejna walka Vegety z Buu jest nieistotna. Lecz potyczka Goku i tego różowego łakomczucha zwarzy na tym czy będziemy kontynuować grę. Jeśli zabraknie fasolek to lipa ;-). W kolejnej bitwie zmierzą się Goku i zły Buu. Następnie walczymy dobrym Buu przeciw złemu Buu. No i na koniec mamy potyczkę złego Buu i Son-Goku. Po wygranej walce mamy przyjemność oglądać napisy końcowe z wojownikami "Z" w tle.


Kto z kim będzie walczył


Gotenks vs Son-Gohan

Oprócz "kampanii" produkt firmy Bandai urozmaicony jest jeszcze o dwa tryby gry. W pierwszym możemy wybierać sobie kim gramy my i komputer, wybierać planszę, na której ma się odbyć walka i zmieniać parametry postaci. Drugi tryb gry to turniej. Najpierw wybieramy kim chcemy grać, a następnie komputer dobiera resztę zawodników.

Muzyka w grze jest średniej jakości. Nie ma żadnych powiązań z Dragon Ballem, a bohaterowie mówią po japońsku.

Grafika jak na tamtą epokę (1996) jest dobra, lecz nie wspaniała. Postacie jak i plansze są wykonane dosyć szczegółowo, animacje są płynne. Już na samym początku gry mamy do czynienia z wejściówką demonstrującą możliwości tego produktu.

Ogólnie rzecz biorąc gra jest niezła lecz ma swoje wady. Jedną taką dużą jest to, że jej fabuła nie pokrywa się z fabułą DB. Istnieje jednak wielka zaleta pod którą kryją się wszystkie wady, Gra jest super grywana i nawet gdy już ci się znudzi po jakimś czasie i tak do niej wrócisz. To jest pozycja dla każdego szanującego się fana Dragon Balla.


Autor: Zychu


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z HYPER DIMENSION -- GRY -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker