Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- GRY -- DRAGON BALL Z: THE LEGEND OF THE SUPER SAIYA-JIN

Początek

Gra typu RPG "Dragon Ball Z: The Legend Of The Super Saiya-jin" powstała została wyprodukowana w roku 1992 przez firmę Bandai i jest pierwszą grą tego typu z Dragon Balla. Natychmiast po ukazniu się zajęła pierwszą lokatę na najlepiej sprzedające się gry na konsolę Super Nintendo. Jest ona grą bardzo dobrze wypracowaną i bardzo szczegółową. Posiada wiele walorów.

Historia tej gry rozpoczyna się, gdy Raditz pojawia się na Ziemi i porywa małego Son-Gohana. Naszym zadaniem jest odnalezienie go i pokonanie. Następnie zjawiają się Vegeta i Nappa. Wkrótce potem akcja przenosi się na planetę Namek, gdzie trzeba ostatecznie pokonać Freezera. Z przeciwnikami czasem walczy się niezwykle bardzo trudno. Aby wygrać trzeba umiejętnie stosować, to co nam podczas gry dają. Po pokonaniu każdego przeciwnika, będzie rosło doświadczenie danego osobnika oraz jego siła.


Chaoz atakuje

W grze zawarte są też różnorakie dodatkowe pomysły autorów na wzbogacenie fabuły. Jednym z nich jest na przykład, uciekanie Freezera przed Piccolo i resztą, albo duch Raditza.

Muzyka w grze jest dobrej jakości, ale nie jest chyba w żaden sposób powiązana z samym Dragon Ballem. Mimo tego na szczęście pasuje bardzo dobrze do gry.

Grafika jak na tamte czasy, również jest bardzo dobra. Wszystko jest szczegółowo wykonane. Animacje, ktorych w grze jest nawet sporo, są świetnej jakości. Gra zawiera także duże mapy Ziemi, jak i Namek, a także planety Kaio.


Kaioken Kamehameha 19x

W "The Legend Of The Super Saiya-jin" są jakby dwa tryby gry. Pierwszym jest poruszanie się po mapie, rozmawianie z bardzo różnymi osobnikami, zbieranie przydatnych przedmiotów. Drugim trybem (chyba tym ciekawszym) są pojedynki z wrogami. W nich wykorzystuje się zebrane wcześniej przedmioty oraz kilka kart, którymi się walczy.

Moim zdaniem, te wspaniałe RPG jest godne uwagi każdego fana Dragon Balla. Polecam ją wszystkim.


Autor: Gotenks


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z: THE LEGEND OF THE SUPER SAIYA-JIN -- GRY -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker