Cienie północy
Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- GRY -- DRAGON BALL Z: THE LEGACY OF GOKU

Od razu piszę, że nie zmuszam Was do czytania tej recenzji!

Zacznijmy od przedstawienia gry. Jest to pierwsza odsłona gry spod znaku The Legacy Of Goku, która wyszła w 2002 roku na platformę Game Boy Advance.

Każdy fan Dragon Balla pewnie zakupił tę gierkę, lecz zapewne wielce się rozczarował. Zresztą nie ma się co dziwić. Według mojego poglądu gra jest cienka z każdego punktu widzenia.

Zacznijmy od przedstawienia szaty graficznej. A więc, muszę poruszyć motyw samych postaci, które są słabo przedstawione, lecz nie najgorzej. Wrogowie są beznadziejni, żeby jakiś wilczek mógł zabijać bezproblemowo Goku? Przesada! Cały świat tam przedstawiony jest graficznie do niczego!

Teraz przejdźmy do walk, jest to rodzaj gry Adventure RPG, więc trzeba obijać wrogów w ciągłym pośpiechu. Podchodzisz, parę razy zadajesz mu ciosy i wreszcie pada, a ty idziesz dalej. W sumie dobry pomysł, gdyby nie te słabe przedstawienie tego wszystkiego. W czasie uczymy się naszą postacią różnych niezbędnych technik, które są bardzo potrzebne do przejścia dalej. Wszystkie triki w tej grze wyglądają marnie, lecz nie są na najgorszej belce.Muzyka w grze to istne dno. Przynudza i zmusza gracza do jej wyłączenia.

Animacje w grze są wykonane nawet w miarę, mogą jeszcze ujść w tłoku.

Grywalność jest prawidłowa, choć zdarzają się zacinki, ale ogólnie rzecz biorąc można przyjąć to solidnie.

Podsumowując radzę Wam nie ruszać tej gry. Każdy kto będzie chciał w nią zagrać, by poznać historię Dragon Balla według LoG, lecz naprawdę nie warto się trudzić. Grę zostawiam tylko dla zagorzałych fanów.

Na szczęście po tej grze pojawiły się dwie następne części, najlepsze jest to, że są o niebo lepsze, niż ta. Zamiast marnować czas na przechodzenie tej części, lepiej zagrać w The Legacy Of Goku 2.Plusy:
- po części powiązanie z mangą

Minusy:
- cała gra jest wielkim niewypałem

Grafika: 7/10
Grywalność: 9/10
Animacje: 8/10
Muzyka: 6/10
Walki: 7/10
Ogółem: 37/50

Firma: Infogrames & FUNimation
Platforma: Game Boy Advance
Rok produkcji: 2002


Autor: eMate


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z: THE LEGACY OF GOKU -- GRY -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker