Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- GRY -- DRAGON BALL Z: MUGEN 2

Gra Mugen 2 została wyprodukowana w 2000 roku przez firmę Elecbyte. Jest ona jedną z wielu tak zwanych bijatyk 2D. Mugen 2 to najlepsza gra z sesji Dragon Balla jakakolwiek powstała na PC. Produkt ma tylko angielską wersję językową (grunt że nie japońską :-) ). Aby odpalić tę grę musimy wyposażyć się w procesor minimum pentium 166 MHz, 16 MB ramu i Windows 98 ( z XP będą problemy, ale też pójdzie).

Gra ma nieskomplikowaną fabułę. Na początek mamy szeroki wybór postaci, ale niestety musimy wskazać tylko jedną :-(. Później mamy pierwszą walkę z jakimś słabszym przeciwnikiem (np. Herkules, Son-Goten, Kame sennin). Dalej na rozgrzewkę mamy jeszcze około trzech walk. Później walczymy kolejno z Frezzą, Cellem i Buu. Następnie Son-Goku SSJ4, Vegeta SSJ4, a na koniec Brolly. Po pokonaniu wszystkich wrogów mamy scenkę opowiadającą historię naszego bohatera.

Oprócz Arcade jest jeszcze szeroka gama innych trybów gry. Pierwszy to znane VS mode, czyli walczymy z kolegą, który gra Joystick’iem lub we dwóch pocinamy na klawiaturze. Drugi tryb to Team Battle, czyli wszystkie możliwe kombinacje: my na dwa komputery, my plus komputer na komputer itp. - jest to ciekawe rozwiązanie, które nie było stosowane wcześniej w żadnej innej grze tego typu. Trzeci tryb to Training - wybieramy postać dla siebie i tę na której będziemy trenować, a następnie testujemy techniki na nieruchomym przeciwniku. Ostatnim już trybem jest Watch, czyli najzwyklejszy pokaz, wzkazujemy dwóch przeciwników, których walkę będziemy oglądać.


Jeden przeciwko trzem

Muzyka w grze jest dobra, już na samym początku możemy usłyszeć ciekawą melodyjkę. Głosy bohaterów też są niczego sobie. Gdy któryś wykonuje jakąś technikę zawsze wypowiada jej nazwę (z wyjątkiem niektórych postaci, które nie mają głosu np. Shadow Vegeta).

Grafika gry jak na 2000 rok jest marna. Gra jest domyślnie odpalana w rozdzielczości 320x280 16 bit co na tamte czasy było zgrozą (można zmienić rozdzielczość edytując plik mugen.cfg). Większość postaci jak i plansz jest zapożyczonych z innych gier tego typu (Hyper Demension, Super Butouden 2,3). Jedyne co zmieniono w bohaterach to to, że dodano im kilka nowych ataków. W grze jest jednak kilka bonusowych postaci tzn. Pan, Son-Goku SSJ4, Vegeta SSJ4 i Brolly, których nie spotkamy w żadnej innej tego typu grze.

Ogólnie rzecz biorąc gra jest świetna i nie ma sobie równych pozycji na peceta. Program ma jednak swoje wady. Jedną taką wielką jest grafika. Ogromną zaletą jest to, że można dodawać nowe postacie i plansze do gry. Największą jednak zaletą jest grywalność. Każdy szanujący się fan Dragon Balla powinien mieć to cudo!


Autor: Zychu


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z: MUGEN 2 -- GRY -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker