Cienie północy
Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- GRY -- DRAGON BALL Z SUPER BOTOUDEN 1

Son-Goku vs Piccolo

Super Botouden 1 została wyprodukowana w 1991 roku przez firmę Bandai. Jest pierwszą grą tego typu - bijatyk 2D, na konsolę Super Nintendo. Produkt ten ma niestety tylko i wyłącznie japońską wersję językową. Aby odpalić tę grę na kompie musimy mieć emulator do konsoli Snes9x.

Gra ma ciekawą fabułę, lecz nie zawsze pokrywającą się z Dragon Ballem. Zaczynamy na 23 turnieju, walczymy Son-Goku przeciw Piccolo. Następnie na ziemię przylatuje Vegeta i musimy się z nim rozprawić za pomocą Son-Goku lub Piccolo. Kolejne bitwy toczymy na Namek, do walki możemy wskazać Goku, Vegetę i Piccolo przeciw Frezzerowi. Po ciężkich bojach przenosimy się powrotem na Ziemię do sagi cyborgów. I tu zaczynają się schody... co jest dalej wam nie powiem, ponieważ sami musicie zagrać :P.


Atak Son-Goku

Oprócz tego gra ma jeszcze dwa tryby rozgrywki. Pierwszy to prymitywny jeszcze w tamtych czasach VS mode, czyli możemy wybrać kim gramy my i przeciwnik. I ostatni tryb to Tenkaichi Budokai.

Muzyka w grze jest jak na tamte czasy dobra, chociaż osobiście wolę wyłączyć głos i posłuchać czegoś ambitniejszego :P. Mamy do czynienia z prostymi melodiami, a w bohaterów wcielają się lektorzy japońscy.

Z grafiką jest podobnie jak z muzyką, na tamte czasy prezentuje się nieźle, ale w dzisiejszych czasach nie cieszy już oczu. Postacie są niezbyt dokładnie odwzorowane, animacje są w miarę płynne. Plansze jednak są mocną stroną gry, mają najlepiej dopracowane szczegóły.

Ogólnie rzecz biorąc, gra w Super Botouden 1 jest niezła. Jednak z drugiej strony trzeba przyznać, że jest już trochę za stara, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego gracza. Każdy fan Dragon Balla powinien jednakże przynajmniej raz zagrać w tę grę.


Autor: Zychu


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z SUPER BOTOUDEN 1 -- GRY -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker