Teksty

Dragon Ball

Teksty » Recenzje » Gry » Dragon Ball Z: Super Butōden 2

Gra "Super Butōden 2" została wyprodukowana w 1993 roku przez firmę Bandai. Jest ona kolejną z wielu tak zwanych bijatyk 2D. To według mnie dobra tego typu gra, na konsolę Super Nintendo. Produkt ten ma tylko i wyłącznie japońską wersję językową (niestety). Aby odpalić to cacko na kompie musimy wyposażyć się w emulator do konsoli Snes9x.

Super Butōden 2 swoją fabułą przenosi nas do sagi Cella. Dla urozmaicenia gry mamy do wyboru kilka postaci, którymi możemy grać: oczywiście Son Gohan, Vegeta, Trunks i Piccolo. Później mamy trening z wybraną (dobrą) postacią, możemy również wskazać Son Gokū, którym niestety nie możemy grać :( Następnym krokiem jest walka Herkulesa z Cellem, która może nam dostarczyć dawkę humoru, kolejna potyczka to pokazowa walka Son Gokū i Cella. Później już my siadamy za sterami, toczymy walkę naszej wybranej postaci z Cellem. Co jest dalej musicie się przekonać sami :P

Oprócz "kampanii" mamy jeszcze dostępne dwa tryby gry. Pierwszy to znany z tego typu pozycji VS mode (wybieramy wszystkie parametry pojedynku). Kolejny tryb to turniej, czyli komputer losuje naszych przeciwników i walczymy o tytuł najlepszego pod słońcem. Wadą jest to, że komputer może kilkakrotnie wylosować tę samą postać.

Muzyka w grze jest przeciętna, co jest charakterystyczne dla produktów na konsolę Super Nintendo. Mamy do czynienia z melodiami (niestety) nie mającymi nic wspólnego z Dragon Ballem. Odgłosy bohaterów są na szczęście na trochę wyższym poziomie.

Grafika w grze prezentuje się wzorowo, jak na tamte czasy (w końcu sam Akira pracował nad tą produkcją). Animacje są płynne, postacie jak i plansze są znakomicie odwzorowane. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie jedna plansza, w której można zejść pod wodę! Każda postać ma do dyspozycji sporą liczbę technik.

Gra prezentuje się nieźle, tym bardziej, że nie jest młoda. Z pewnością rozłożyłaby na łopatki wiele gier z naszych czasów pod względem grywalności. Niestety nie ma rzeczy doskonałych. Dużą wadą jest to, że gra ma tylko japońską wersję językową. Minusem też jest to, że gdy gramy turniej, komputer losuje kilku takich samych przeciwników. Nie wiem czy to jest wadą czy zaletą, ale nie można walczyć Son Gokū, może jest jakiś cheat, który udostępnia nam tę postać, ale jeszcze do tego nie doszedłem. Ogólnie gra jest na wysokim poziomie, polecam wszystkim fanom Dragon Ball!

Moja ocena to 8/10.

 
autor: "Zychu89

<- powrót
Teksty ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker