Teksty

Dragon Ball

TEKSTY
-
RECENZJE -- GRY -- DRAGON BALL Z SUPER GOKUDEN: KAKUSEI-HEN

Hmm, teraz to Wam troszkę przypomnę o grze z 1995 roku, która jest godna podziwu każdego fana. Otóż gra to jeden wielki quiz z dodatkami walk. Gra toczy się od początku serii Dragon Ball, a kończy na Tenkaichi Budokai 22. Przez cały czas idziemy zgodnie z fabułą i odpowiadamy no coraz to ciekawsze pytania, świetnie się przy tym bawiąc. Walka też tu występuje, lecz jest troszkę słabo przedstawiona, jeżeli chodzi o konstrukcję.

Słaby przebieg akcji wynagradza solidna oprawa graficzna, która na tamte czasy była bardzo dobra. Pięknie przedstawione krajobrazy i postacie tam przebywające, grafika jest dobra, lecz nie najlepsza. Można było jeszcze coś wyciągnąć z możliwości Super Nintendo, lecz jak widać chyba im się nie chciało.

Szatę graficzną mamy za sobą, teraz przejdźmy do muzyki, która jest taka sobie. Raz przynudza, a później zachęca do dalszego grania. Ogólnie można posłuchać.

Grywalność w grze jest dość dobra, mało zacięć, wszystko płynnie chodzi, choć nieraz zdarzają się przy atakach drobne zastopowania, lecz nie ma to jakiegoś największego znaczenia. Animacje są w miarę, nie najlepsze, ani nie najgorsze, płynnie wchodzą w krajobraz planszy i stwarzają miły widok.

Walki są trochę słabo przedstawione, same ataki wyglądają nawet dobrze, lecz trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, w jaki sposób możemy zaatakować. Trzeba przycisnąć dany przycisk, gdy na przykład jakiś wróg się świeci itp. Trochę to słaby pomysł, no ale cóż poradzimy. Lecz walki nie są chyba najważniejsze, otóż przez całą grę odpowiadamy na pytania, co jest fajną sprawą.

Podsumowując jednemu gra może się podobać, a drugi będzie mówił, że jest nudna. Są różne gusta, dlatego polecam tę grę tylko wiernym fanom serii Dragon Ball.

   

   

Plusy:
- fabuła jak z mangi
- ciekawe pytania

Minusy:
- słaba konstrukcja walk
- momentami przynudza

Grafika: 7/10
Grywalność: 9/10
Animacje: 9/10
Muzyka: 8/10
Walki: 8/10
Ogółem: 41/50

Firma: Bandai
Platforma: Super Nintendo
Rok produkcji: 1995


Autor: eMate


<- POWRÓT DO DZIAŁU

DRAGON BALL Z SUPER GOKUDEN: KAKUSEI-HEN -- GRY -- RECENZJE
-
TEKSTY
Teksty ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker