Dragon Ball Super – tom 11

Wielka ucieczka

Toyotarō, Akira Toriyama

Dragon Ball Super – tom 11

Wydawca:J.P.Fantastica

Tłumaczenie:Paweł Dybała

Data wydania:22 marca 2021


Liczba stron:192

ISBN:978-83-7471-871-4

Cena z okładki:18,90 zł

W marcu 2021 roku do rąk fanów trafił jedenasty już tomik z serii Dragon Ball Super. Jak to zwykle bywa, w środku znalazły się cztery kolejne rozdziały – kontynuujące fabułę poświęconą przygodom Galaktycznego Patrolu i ich zbiega.

Walka na Nowej Namek trwa w najlepsze. Nasi bohaterowie pomimo początkowej przewagi ulegają naciskom wroga i muszą się wycofać. Czy mają plan awaryjny? Co chce osiągnąć Moro? I najważniejsze, jakie jest jego trzecie tajemnicze życzenie? O tym przeczytacie właśnie w tym tomiku!

Gokū i Vegeta wspomagani przez siły Galaktycznego Patrolu zostają zepchnięci do narożnika. Muszą przegrupować swoje siły i wycofać się z pola bitwy, co stwarza idealną okazję do kolejnego rozbudowania tła fabularnego. Dzięki temu możemy zapoznać się z ciekawymi dialogami pomiędzy nowo poznanymi postaciami a naszymi protagonistami czy też typowo dragonballowym humorem.

Rzeczami, na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę, są designy postaci. Jeśli chodzi o lud Yardraczan, Toyotarō sprytnie pogodził istnienie ich starych projektów studia Toei Animation i stworzonego na potrzeby gry Dragon Ball Online zupełnie odmiennego modelu postaci autorstwa Toriyamy.

Natomiast jeśli chodzi o projekty innych zbiegów mieszczących się w więzieniu Galaktycznego Patrolu, można dostrzec inspirację wcześniejszymi pracami Toriyamy, jak Sand Landem czy Dr. Slumpem, dlatego warto im się baczniej przyjrzeć.

Oprócz standardowej zawartości na końcu tomiku czeka nas krótka dwustronicowa historyjka bardzo skrótowo opisująca pojedynek z Brolym.

Osoby zamawiające tomik w pre-orderze otrzymały dwie pocztówki. Pierwsza z nich zawierała grafikę, która oryginalnie drukowana była pod obwolutą japońskiego wydania mangi. Co ciekawe, otrzymaliśmy ją w pełnej szacie kolorystycznej, a nie tak jak oryginalnie w ograniczonej palecie kolorów (co spotkało się z pozytywnym odzewem nawet za granicą). Druga pocztówka natomiast zawiera grafikę z okładki.

Już wkrótce kolejna dawka przygód Gokū i ekipy. Akcja przeniesie się na Ziemię, dlatego nie można tego przegapić!

Ocena 7,0
Indiger, 03.06.2021
Korekta: Shounen

powrót do "Recenzje"
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker