Dragon Ball Super – tom 7

Walka o przetrwanie! Początek Wielkiego Turnieju Mocy!

Toyotarō, Akira Toriyama

Dragon Ball Super – tom 7

Wydawca:J.P.Fantastica

Tłumaczenie:Paweł Dybała

Data wydania:5 listopada 2019


Liczba stron:192

ISBN:978-83-7471-737-3

Cena z okładki:18,90 zł

Na początku listopada w ręce czytelników wpadł już siódmy tom mangi Dragon Ball Super. W środku znajdziemy kolejne cztery rozbudowane rozdziały, ukazujące rozpoczynający się Turniej Mocy i pierwsze starcia.

Gokū wraz z dziewięcioosobową ekipą Siódmego Wszechświata przenosi się do Świata Pustki, gdzie na specjalnie przygotowanej arenie dojdzie do starcia między reprezentantami wszechświatów. Ma on również okazję spotkać starych znajomych z bliźniaczego uniwersum, ale już od samego początku jego uwagę przykuwa jeden z zawodników Jedenastego Wszechświata – Jiren, który według wielu uznawany jest za niespotykanie potężnego wojownika. Który z wszechświatów przetrwa? Czy Gokū i spółka poradzą sobie z hordami rywali? Szykuje się niesamowite widowisko!

Tom siódmy już od samego początku skupia się na turniejowej fabule. W pierwszym z rozdziałów pokrótce zostają nam przedstawione poszczególne ekipy i bez rozwlekania od razu zaczyna się potyczka. Walki toczą się bardzo szybko, a zawodnicy hurtowo wylatują z areny. W tomie tym niestety mocno kuleją rysunki. Z pewnością wiąże się to z ogromem postaci, jakie musiał na łamach poszczególnych paneli rysować Toyotarō, co przekłada się na ich jakość wykonania. Tradycyjnie jednak okładka prezentuje się rewelacyjnie.

W każdym z tomów na końcu czekają jakieś małe smaczki dla fanów, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Po raz kolejny zostaje pokazany proces wprowadzania poprawek przez Toriyamę do szkiców Toyotarō. Miejmy nadzieję, że oryginalny twórca ma jak największy wgląd w komiksową kontynuację stworzonej przez niego historii i takimi poprawkami tylko wzbogaca formę.

Wydawnictwo do zamówień pre-orderowych dołączyło zakładkę z ilustracją Szampy, Boga Zniszczenia Szóstego Wszechświata.

Tom siódmy odznacza się wartką akcją, dużymi niespodziankami, ale też średnią warstwą rysunkową, którą w jakimś stopniu można usprawiedliwić. W coraz to kolejnych rozdziałach zawodników będzie ubywać, więc miejmy nadzieję, że mankament ten szybko zostanie zażegnany.

Ocena 7,0
Indiger, 16.11.2019
Korekta: Shounen

powrót do "Recenzje"
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker