Dragon Ball Super – tom 8

Omen przebudzenia Son Gokū

Toyotarō, Akira Toriyama

Dragon Ball Super – tom 8

Wydawca:J.P.Fantastica

Tłumaczenie:Paweł Dybała

Data wydania:7 lutego 2020


Liczba stron:200

ISBN:978-83-7471-738-0

Cena z okładki:18,90 zł

Luty 2020 przyniósł nam ósmy tom mangi Dragon Ball Super, a w nim kolejne cztery rozdziały, po brzegi wypełnione akcją skupiającą się na trwającym Turnieju Mocy.

Zażarta walka pomiędzy wszechświatami trwa. Wielu wojowników kładzie na szali wszystko, by tylko doprowadzić swoją ekipę do zwycięstwa. Również i Siódmy Wszechświat nie próżnuje, podejmując to coraz silniejszych rywali. Jednak największe wyzwanie dopiero przed nimi. Jaką moc kryją w sobie Saiyanki z Szóstego Wszechświata? Czy Jiren naprawdę nie ma sobie równych? I czym jest nieznany srebrny błysk w oczach Gokū? Tego dowiecie się właśnie w tym tomie!

Tom ósmy zawiera w sobie bardzo wiele efektownych pojedynków, mimo to nie ignoruje też dialogowego aspektu fabuły. W pewnym momencie jednak fabuła przyśpiesza w bardzo niepokojącym tempie. Wielu ciekawych wojowników nie ma szansy pokazać swych umiejętności, ponieważ masowo zostają wyeliminowani z trwającej gry. Rysunki są bardzo dynamiczne i wyglądają całkiem nieźle, jednak pewne rozwiązania fabularne, np. z udziałem Żółwiego Pustelnika, wołają o pomstę do nieba.

Każdy tom na swych ostatnich stronach gości zawartość dodatkową i tym razem nie jest inaczej. Oprócz poprawek mistrza Toriyamy znajdziemy również krótką czterostronicową historię odnoszącą się do obrony wyspy przez Gotena i Trunksa w czasie trwającego Turnieju Mocy. Ponadto znajdziemy wywiad poprowadzony przez Toyotarō, który zadawał pytania Toriyamie, zaangażowanego wówczas w tworzenie filmu kinowego poświęconemu Broly'emu. To jeszcze nie wszystko – na samiutkim końcu można również znaleźć zapowiedź nadchodzącej sagi o więźniu Galaktycznego Patrolu, która startuje już w kolejnym tomie. Ta historia nie została zrealizowana w formie animowanej, więc koniecznie trzeba sięgnąć po nadchodzące tomy!

Pierwszy raz od początku serii do wydania w pre-orderze nie dołączono zakładki, co moim zdaniem jest niemiłym gestem od wydawnictwa wobec osób, które z dużym wyprzedzeniem i w ciemno inwestują swoje pieniądze. Mam nadzieję, że od kolejnego tomu dodatki powrócą.

Podsumowując – fabuła gna jak szalona, niektóre rozwiązania są świetne, a inne nielogiczne. Ponadto całkiem niezłe rysunki i nowa saga za pasem. Nic, tylko czekać na kolejne doniesienia z areny Turnieju Mocy i Galaktycznego Patrolu.

Ocena 7,5
Indiger, 22.03.2020
Korekta: Shounen

powrót do "Recenzje"
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker