Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Wspólna lista obywatelska z ramienia Kukiza

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jak wyżej, są w niej ludzi z Ruchu Narodowego i KNP, ale nie tylko, podobno są też lewacy.

Prawdopodobnie oddam na nich głos. Choć nie wiem jeszcze kto będzie startował z mojej okolicy. Na internetach widać duże rozczarowanie społeczne. Moim zdaniem jednak to dobre posunięcie, jest szansa, że kilka mądrych osób dostanie się do sejmu. Bosak komentował na facebooku, że nie będzie wspólnego programu, każdy startuje ze swoim.

Obraz
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
XD Hahahaha, nie rozśmieszaj mnie. Od tego się zaczyna, przechodzenie z partii do partii. Teraz wiadomo, kto z narodowców, KNP i lewaków, nie kieruje się ideologią lewicy lub prawicy. Tylko chce zrobić karierę polityczną. Dobrze, że będzie referendum za JOW. Dobrze, oby Kukiz się nie zawiódł jak wprowadzą JOW-y/
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Czemu uważasz, że nie kieruje się ideologią?

Obraz
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Karierowicze, bo to środowisko celebrytów i piosenkarzy. Buńczucznych ludzi, projekt finansowany przez rząd. Skąd miałbyś wiedzieć, że rząd nie jest taki głupi i wie co robi ? Mało tego, rząd wie co naród potrzebuje itd. Tylko, że oni mają to gdzieś i dbają o swoje interesy. Pod pretekstem interesu narodu. To szuje, karierowicze, łajdaki, dwulicowi oszuści i sprzedawczyki.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Kukiz to szczaw. Dane mi było współorganizować jedno jego spotkanie przed wyborami prezydenckimi i gościu to polityczny impotent. Śmialiśmy się, że ktoś go nieźle douczył tuż przed spotkaniem, bo zdawał się wiedzieć o czym mówi. Ale tylko stare rury z widowni dały się nabrać na jego charyzmę, co zaowocowało wysokim wynikiem i nieuniknionym spadkiem tuż po wyborach i kolejnych, i kolejnych durnych wypowiedziach. Niekompetentny jest, zarówno jak i banda narodowców, która startuje na jego listach. Różnica polega na tym, że Kukizowi przyświeca jedynie idea, a narodowcy coś tam wiedzą o funkcjonowaniu państwa - przynajmniej ci na wyższych szczeblach RN, bo te matoły nacjonalistyczne nie wiedzą nawet ilu posłów zasiada w sejmie. Szkoda jedynie, że reprezentują skrajnie kretyńskie i prawackie poglądy na temat tego funkcjonowania państwa i jest mi daleko do oddania na kogokolwiek z nich głosu, mimo, że chcę odbetonować jakoś scenę polityczną, ale nie kosztem zabetonowania państwa w średniowieczu.
I nie mam, lol, pojęcia, czy gorsi oni, czy PiS, czy jedno i drugie to takie samo gówno.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Miałem nie gadać, ale co tam. Takie gadanie o betonowaniu w średniowieczu, wydaje mi się, świadczy o podatności na wrzaski prześladowanych (za prześladowanych w Polsce najczęściej podają się ci, którzy otrzymują finansowe gratyfikacje od władz), bo na pewno nie o wiedzy na temat mechanizmu państwa średniowiecznego, które generalnie było bardziej liberalne niż dzisiejsze państwa demokratyczne. W ogóle trzeba zacząć od tego, że definicje państwa dzisiaj i w średniowieczu są zgoła odmienne. Niektórzy kuszą się o stwierdzenie, że w średniowieczu nie było państw.
Ja zagłosowałem na listę Kukiza, a konkretnie na kandydata związanego ze skrzydłem wolnorynkowym i konserwatywnym tego tworu. Mam raczej pewność co do tego, że klub się rozpoadnie po kilku posiedzeniach z powodu zbyt dużej rożnicy zdań, a wraz z rozpadem zgaśnie gwiazda Kukiza jako osoby, która skupiła wokół siebie niezadowolenie społeczne i rpzekuła go na duży sukces w wyborach prezydenckich i umiarkowany w parlamentarnych. Jest kilku posłów na których liczę, w końcu jest w sejmie ktoś na kogo liczę (na Wiplera nigdy nie liczyłem, bo to menda), przede wszystkim Jacek Wilk i Marek Jakubiak. Umiarkowane zadowolenie wyrażam z powodu obecności narodowców, bo choć uważam, że potrzebna jest reprezentacja tej frakcji, to jednak dostali się, poza Bosakiem, przeciętniaki jak nie półgłówki. Po prostu trzeci garnitur. Reszta kukizowców jak Morawiecki, Liroy, związkowcy i fanatyczni entuzjaści JOWów mnie nie interesują. Życzę osobiście Kukizowi tego, by się ogarnął, przestał fochać i zajął jasne stanowisko wobec czegoś więcej niż JOWy i zmiana konstytucji (w sprawie tego trzeba wyrazić kierunek tej zmiany, a nie samą wolę), bo inaczej to go służby zeżrą, wyplują, ośmieszą. Ma dobre serce, ale nie zdaje sobie sprawy z tego, że podstawa problemów nie leży w ordynacji wyborczej.
Liczę więc na powstanie dwóch kół poselskich: liberalnego i narodowego.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Al Ed Upek napisał(a):
Umiarkowane zadowolenie wyrażam z powodu obecności narodowców, bo choć uważam, że potrzebna jest reprezentacja tej frakcji, to jednak dostali się, poza Bosakiem, przeciętniaki jak nie półgłówki.
Chodzi Ci chyba o Winnickiego, bo Bosak razem z pięknym Marianem zrezygnowali jakoś niedługo przed wyborami. Choć gdzieś słyszałem, że Bosakowi jakąś fuchę i tak zaproponowali. Rzecznika czy coś.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No tak, Bosaka nie ma, a ja byłem święcie przekonany, że się dostał. Mój błąd. Winnickiego akurat uważam za półgłówka.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
I tak ze "wspólnej listy obywatelskiej" zrobiła się wspólna lista z PSL-em

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kwintesencja antysystemu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Niestety, patrząc na obraz polskiej polityki, nie wiem, czy nie oddam nieważnego głosu w wyborach.

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Bardzo się rozczarowałam Kukizem. Owszem spodobał mi się jego prosty język, odmienne politycznie poglądy od PiSu, zadawanie niewygodnych pytań. A teraz? Przyłączył się do Prawa i sprawiedliwości ;/ Sojusz z PSL-em jeszcze jako tako mogłam zrozumieć. ALE nie PiS.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
W 2015 Pan Kukiz spiewal tak:

https://www.youtube.com/watch?v=Xhr-PdAOBTM

Mamy 2021, i Pan Kukiz sie do nich przylaczyl.

Ocene wiarygodnosci i moralnosci tego pana pozostawiam Wam. Ciesze sie, ze wreszcie Byczka zrozumiala co to za czlowiek.


pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
W polityce nie można mieć twardych poglądów i kręgosłupa - bo polityka to sztuka dogadywania, lawiracji, kombinowania i kompromisu.
Z drugiej strony nadal nie mogę uwierzyć, że ten antysystemowy rockman upadł tak nisko. Schować dumy do kieszeni nie potrafił z Korwinem, Konfą czy z Jakubiakiem, ale z PiSem to za rączkę już pójdzie.

Zmarnowałem na nich moje głosy w 2015.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski


Ja to wiedziałem od razu.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez picaZananasem: 21.06.2021, 1:05
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Hidden napisał(a):
Zmarnowałem na nich moje głosy w 2015.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 23.06.2021, 22:29
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
vegeta391 napisał(a):
Hayato napisał(a):
Zmarnowałem na nich moje głosy w 2015.
Kiedy ja nigdy na typa nie glosowalem. Cytuj dokladnie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jego antysystemowość wyszła już po przyłączeniu się do PSL-u. Teraz to tylko ugadywanie się co do konkretnych ustaw (to jedyne rozwiązanie, jeśli chce się cokolwiek zrealizować, nie mając większości i perspektyw na współrządzenie), a piszecie, jakby co najmniej dołączył do partii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Hayato, przepraszam. Nie wiem, jak to się stało, ale wyszło zacnie

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Polska] Wspólna lista obywatelska z ramienia Kukiza
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook