Cienie północy
Shounen
13 lipca 2018 (16:16)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sto dwudziesty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to przedstawiająca postać Jaco okładka Weekly Shōnen Jumpa wydanego 13 lipca 2015 roku (#33/2013), a więc równo 5 lat temu. W numerze ukazał się pierwszy rozdział mangi Jaco z Galaktycznego Patrolu.


Jaco z Galaktycznego Patrolu (jap. Ginga Patrol Jaco) to 11-rozdziałowa manga Toriyamy, której akcja ma miejsce bezpośrednio przed wydarzeniami rozpoczynającymi fabułę DB. Jej głównymi bohaterami są broniący pokoju we wszechświecie kosmita Jaco, naukowiec Ōmori oraz Tights, czyli starsza siostra Bulmy.

Była to jedna z trzech serii, które ukazały się z okazji 45-lecia wydawnictwa. Od maja tego roku dostępna jest również po polsku nakładem wydawnictwa J.P.Fantastica.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker