Cienie północy
Shounen
17 lipca 2018 (15:50)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sto dwudziesty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa drugiego rozdziału mangi Cowa!, który opublikowano 4 listopada 1997 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#49/1997).


Cowa! to utrzymana w komediowym tonie mroczna manga opowiadająca o przygodach małego półwampira Paifu, który wraz z duchem José oraz Arponem i człowiekiem Maruyamą wyruszają w odległe miejsce w celu zdobycia lekarstwa mającego uchronić mieszkańców ich wioski przed śmiertelną chorobą.

Była to pierwsza dłuższa seria Toriyamy od zakończenia Dragon Balla. Autorzy wpisu zauważają, że rysując ją, mangaka chciał spróbować nieco stylu znanego z książek obrazkowych.

Ilustracja reklamująca mangę znalazła się także na okładce wspomnianego numeru magazynu. Seria rozpoczęła się 28 października, a zakończyła 10 marca następnego roku (w wydaniu #15/1998) na 14 rozdziale. 1 maja wydano w Japonii wersję tomikową, a po dziesięciu latach ukazało się również angielskie tłumaczenie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker