Shounen
6 lutego 2018 (16:14)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemnasty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona z mangi Chobit, która ukazała się 8 lutego 1983 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#10/1983). Brała ona udział w 11 edycji plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa (ジャンプ愛読者賞).


Czytelnicy wybierali najlepsze prace spośród 45-stronicowych rozdziałów narysowanych przez dziesięciu najpopularniejszych mangaków publikujących w Jumpie. Choć dwa lata wcześniej Toriyamie udało się mangą Pola & Roid zdobyć pierwszą nagrodę (wycieczka do Szwajcarii), tym razem zajął trzecie miejsce.

Chobit opowiada historię 21-letniego Mugifumiego Yamano, jedynego policjanta w zapadłej wiosce Tonton. Pewnego dnia nad wioskę przybywa niewielki latający spodek w kształcie czajnika, który strąca jego półtoraroczny braciszek. Wychodzi z niego dziewczyna, tytułowa Chobit, która okazuje się być kosmitką z planety Micron.

W tym samym numerze znalazł się również 157 rozdział Dr. Slumpa. W cotygodniowym komentarzu Toriyama napisał:

W tym tygodniu Dr. Slump oraz trzyczęściowy Chobit, a więc zachwycająca poczwórna porcja! Ale się przy tym napracowałem. Zastanawiam się, czy fajnie wyszły. Ach, wreszcie mogę się poświęcić składaniu modeli!

Niewiele później Chobit doczekał się również kontynuacji w postaci drugiego rozdziału, który został opublikowany 23 kwietnia 1983 roku w magazynie Fresh Jump.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker