Cienie północy
Shounen
15 października 2018 (13:52)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sto osiemdziesiąty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek Piccolo oraz Mistera Satana i komentarz, które znalazły się w książeczce dołączonej do drugiego boxu z odcinkami DBZ ("Dragon Box Z vol. 2") wydanego 18 września 2003 roku.


Szczere wyrazy wdzięczności dla wszystkich Was, którzy kupiliście drugą część Dragon Boxa pomimo tak wysokiej ceny. Poproszono mnie, żebym tym razem napisał tu o mojej ulubionej postaci z Dragon Balla. Jestem autorem, więc oczywiście byłby to Goku, ale myślę, że wypadałoby wybrać kogoś poza głównym bohaterem. Prawda jest taka, że najwięcej frajdy przy rysowaniu sprawiał mi Mister Satan. Od dawna uwielbiam postacie pyszałkowate, a jednocześnie małostkowe. W końcu zaczynałem jako twórca gag mang... Ale Mister Satan chyba też nie przejdzie, więc wybiorę ważniejszą postać – Piccolo. Lubiłem go jeszcze kiedy był nazywany Daimaō, ale naprawdę polubiłem jego odrodzoną wersję, z jego samotnością i małomównością. Kiedy zacząłem go rysować, nie miałem pojęcia, że zostanie jedną z ważniejszych postaci. Przywiązałem się do niego. Kończąc, życzę miłego oglądania animowanych odcinków.

Pierwszą płytę DVD z odcinkami serii wydano w Japonii po sześciu latach od zakończenia anime. Wydanie zostało nazwane "Dragon Box", a jako pierwsze ukazały się płyty z odcinkami Dragon Ball Z. W dalszej kolejności wydano pierwszą serię, DBGT oraz komplet filmów kinowych. Całość liczyła 98 płyt. Box, którego dotyczy komentarz, kosztował 100 tysięcy jenów, czyli ponad 3 tysiące złotych.

Komentarz mangaki z pierwszego boxu prezentowano już w 45 wpisie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker