Shounen
19 marca 2018 (13:42)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterdziesty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek Goku i komentarz, które znalazły się w książeczce dołączonej do pierwszego boxu z odcinkami DBZ ("Dragon Box Z vol. 1") wydanego 19 marca 2003 roku, a więc równo 15 lat temu.

Szczere wyrazy wdzięczności dla wszystkich Was, którzy to kupiliście pomimo konieczności przeznaczenia ogromnej sumy pieniędzy. Któregoś dnia w pobliskim sklepie zauważyłem parę, która długo się zastanawiała przed kącikiem do składania zamówień na Dragon Boxa. Jako autor miałem ochotę powiedzieć im, żeby się do niczego nie zmuszali, ale prawda jest taka, że cieszy mnie, że wciąż widuję tego typu fanów Dragon Balla. Jeśli już zdecydowaliście się kupić, życzę miłego oglądania animowanych odcinków.

Pierwszą płytę DVD z odcinkami serii wydano w Japonii po sześciu latach od zakończenia anime. Wydanie zostało nazwane "Dragon Box", a jako pierwsze ukazały się płyty z odcinkami Dragon Ball Z. W dalszej kolejności wydano pierwszą serię, DBGT oraz komplet filmów kinowych. Całość liczyła 98 płyt. Box, którego dotyczy komentarz, kosztował 100 tysięcy jenów, czyli ponad 3 tysiące złotych.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker