Shounen
16 marca 2018 (14:31)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterdziesty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt postaci z anime Dragon Quest, którego pierwszy odcinek wyemitowano 2 grudnia 1989 roku.


Dragon Quest z 1989 roku to pierwsze anime oparte na uniwersum serii gier o tym samym tytule i opiera się luźno na trzeciej części, tj. Dragon Quest III. Emitowane było do 1991 roku i zamknęło się w 43 odcinkach, a mangaka odpowiadał w nim za projekty postaci. Rysunek przedstawia głównego bohatera anime, któremu na imię Abel.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker