Shounen
3 grudnia 2018 (14:30)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście dwudziesty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek wykonany na potrzeby kalendarza zamieszczonego w Weekly Shōnen Jumpie (#5/1990), nawiązujący do serii anime Dragon Quest, która wystartowała 2 grudnia 1989 roku, a więc 29 lat temu.


Dragon Quest z 1989 roku to pierwsze anime oparte na uniwersum serii gier o tym samym tytule i opiera się luźno na trzeciej części, tj. Dragon Quest III. Emitowane było do 1991 roku i zamknęło się w 43 odcinkach, a mangaka odpowiadał w nim za projekty postaci.

Numer, w którym ukazał się kalendarz, wyszedł 19 grudnia 1989 roku, a więc niedługo po wystartowaniu anime. Rysunek przedstawia jego głównego bohatera, któremu na imię Abel, oraz diablego władcę Baramosa. Do anime odwoływano się także w 44 wpisie, kiedy prezentowano projekt głównego bohatera.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker