Shounen
6 grudnia 2018 (14:41)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście dwudziesty trzeci wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja, która znalazła się na okładce wydanej 6 grudnia 1996 roku gry Dragon Quest III: Soshite Densetsu e... (ang. The Seeds of Salvation) w wersji na konsolę Super Famicom (SNES), a więc równo 22 lata temu.


Gra Dragon Quest III oryginalnie ukazała się 10 lutego 1988 roku na konsolę Famicom (NES). W późniejszym czasie doczekała się edycji na wspomnianą Super Famicom, a także Game Boy Color i telefony, a w 2017 roku na PlayStation 4 oraz Nintendo 3DS.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker