Shounen
10 grudnia 2018 (13:52)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście dwudziesty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to okładka wydanego w 1981 roku numeru specjalnego Shōnen Jumpa (#1981/11/5).


W numerze opublikowano rozdziały narysowane przez dziesięciu najpopularniejszych mangaków magazynu, które wzięły udział w 9 edycji plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa. Na pierwszym planie okładki znalazła się ilustracja z one-shota Toriyamy pt. Pola & Roid, który zajął pierwsze miejsce w konkursie.

Manga Pola & Roid opowiada o przygodach galaktycznego taksówkarza Roida oraz samozwańczej obrończyni sprawiedliwości Poli, przez którą zostaje pewnego dnia wezwany. Wkrótce po spotkaniu rozpoczynają walkę przeciwko imperium Gaganbo. W komiksie pojawiają się nawiązania do Dr. Slumpa.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker