Cienie północy
Shounen
11 grudnia 2018 (15:34)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście dwudziesty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa one-shota Tongpoo Daibōken (The Adventure of Tongpoo), który opublikowano 29 listopada 1983 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#52/1983).


Tongpoo Daibōken to 45-stronicowy rozdział, który ukazał się w czasie, gdy mangaka rysował Dr. Slumpa. Opowiada o tytułowym Tongpoo, badaczu nieznanych planet, który po awarii statku kosmicznego zmuszony jest awaryjnie lądować na najbliższym globie. Tam spotyka dziewczynę Plamo, jedyną ocalałą z wyprawy ekspedycyjnej wysłanej przed dwu laty i zaatakowanej przez kosmitów.

Manga stanowiła punkt wyjścia dla Dragon Balla (stąd niemało wspólnych elementów), który wystartował pod koniec następnego roku.

W cotygodniowym komentarzu zamieszczonym w magazynie mangaka napisał:

Poprawiałem to całe trzy razy, więc byłem na bakier z czasem. Jak wyszło?

Warto zwrócić uwagę, że na prezentowanej stronie tytułowej uwieczniono nazwisko drugiego asystenta Toriyamy, Matsuyamy Takashiego (松山孝司), który pracował z nim zarówno przy Dr. Slumpie, jak również przy Dragon Ballu.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker