Cienie północy
Shounen
15 lutego 2018 (20:01)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwudziesty trzeci wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to okładka przewodnika po grze Dragon Quest IV: Michibikareshi Monotachi wydanego razem z grą 11 lutego 1990 roku.


Autorzy wpisu zauważają, że mangaka narysował ilustrację na okładkę oraz stronę tytułową poradnika.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. Po więcej informacji odsyłamy do dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.

W cotygodniowych komentarzach publikowanych w Weekly Shōnen Jumpie o czwartej części gry Toriyama wspomniał dwa razy. Przy okazji premiery 233 rozdziału mangi DB, w lipcu 1989, napisał:

Widziałem demo DraQue IV! Zaskoczyło mnie, jak to ciekawie wyszło! Chcę w to szybko zagrać!

Ponownie nawiązał do niej przy rozdziale 245 w październiku 1989:

Nie uwierzycie! Pożyczyłem wersję demo DraQue IV i przeszedłem do końca! To była zabawa! Doskonała robota, jak się spodziewałem!

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker