Cienie północy
Shounen
25 stycznia 2019 (13:39)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście pięćdziesiąty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt głównego bohatera gry Dragon Quest II: Akuryō no Kamigami (ang. Luminaries of the Legendary Line), wydanej 26 stycznia 1987 roku na konsolę Family Computer (Famicom), a więc niemal równo 32 lata temu.


Autorzy wpisu zwracają uwagę, że rysunki głównego bohatera i towarzyszy tworzone były z myślą o tym, jak postacie będą wyglądać po przekształceniu na grafikę rastrową (pixel art). Do gry odwoływano się także rok temu w dziesiątym wpisie niniejszego cyklu, kiedy prezentowano ilustrację z jej okładki.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od rzeczonego dziesiątego wpisu.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker