Shounen
8 lutego 2019 (14:28)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście sześćdziesiąty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt głównego bohatera gry Dragon Quest III: Soshite Densetsu e... (ang. The Seeds of Salvation), wydanej na konsolę Family Computer (Famicom) 10 lutego 1988 roku, a więc niemal 31 lat temu.


Autorzy wpisu zauważają, że oprócz bohatera mangaka zaprojektował także siedem innych klas, z podziałem na płcie w sumie czternaście postaci. Do gry odwoływano się także w dwudziestym wpisie, kiedy prezentowano ilustrację z okładki.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker