Shounen
25 lutego 2019 (15:20)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście siedemdziesiąty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa one-shota Escape z wydanego w 1982 roku numeru specjalnego Shōnen Jumpa (#1982/1/10).


Escape to krótka, 5-stronicowa manga, której akcja rozgrywa się w roku 2070 na planecie Umekobucha (nazwa nawiązuje do herbaty) i opowiada o ukrywającej się dziewczynie. Manga jest kolorowa i jak zauważają autorzy wpisu, została narysowana w stylu amerykańskiego komiksu.

Warto nadmienić, że główni bohaterowie Escape, a przynajmniej postacie na nich wzorowane, przez ułamek sekundy pojawiają się w 118 odcinku anime Dragon Ball – pośród mieszkańców Zachodniej Stolicy uciekających przed zagładą zapowiedzianą przez Szatana Piccolo.


Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker