Cienie północy
Shounen
22 lutego 2018 (17:14)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwudziesty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek, który znalazł się na okładce Weekly Shōnen Jumpa wydanego 10 sierpnia 1999 roku (#37-38/1999).


22 lutego znany jest w Japonii jako Neko no Hi, czyli Dzień Kota (od japońskiej wymowy tej daty), stąd pomysł na opublikowanie dziś ilustracji kota, bohatera mangi Neko Majin.

Neko Majin to komediowa manga, której głównym bohaterem jest tytułowy kot o nadludzkich umiejętnościach (przywodzący na myśl Majin Buu). Z początku tylko lekko nawiązuje do DB, jednak po zmianie tytułu na Neko Majin Z robi to coraz bardziej. Pojawiają się w niej Goku, Vegeta, a nawet syn Freezy – Kuriza.

Seria liczy łącznie osiem rozdziałów, które publikowane były w nieregularnych odstępach czasu od 1999 roku do 2005 – Neko Majin w Weekly Shōnen Jumpie, a Neko Majin Z w Monthly Shōnen Jumpie.

W komentarzu zamieszczonym w numerze, o którym mowa we wpisie, Toriyama napisał:

Ostatnimi czasy mam problemy z zauważaniem rzeczy, które są obok mnie. Szok! 44 lata na karku, jestem już naprawdę starym człowiekiem.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker