Shounen
25 marca 2019 (12:45)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście dziewięćdziesiąty trzeci wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja, która znalazła się na okładce wydanej 25 marca 2004 roku gry Dragon Quest V: Tenkū no Hanayome (ang. Hand of the Heavenly Bride) w wersji na konsolę PlayStation 2, a więc równo 15 lata temu.


Gra Dragon Quest V oryginalnie ukazała się 27 września 1992 roku na konsolę Super Famicom. W późniejszym czasie doczekała się edycji na wspomnianą PlayStation 2, a także Nintendo DS i telefony. Do gry odwoływano się także w 175 wpisie, kiedy prezentowano ilustrację z okładki przewodnika do niej.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker